فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف انرژی ضرورت دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ایران از جمله کشورهایی است که مصرف انرژی در آن بهینه نیست، از این رو فرهنگ‌سازی در این زمینه ضروری به‌نظر می‌رسد.

جعفر قادری با اشاره به مصرف بالای انرژی به‌ویژه گاز در ایران به خبرنگار شانا گفت: متأسفانه مصرف انرژی در ایران بهینه نیست  و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنیم.

وی افزود: باید از راه‌های مختلف از هدر رفت انرژی و مصرف بیش از حد در این حوزه بکاهیم و به کشور کمک کنیم، هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام شود، پایداری شبکه گاز افزایش خواهد یافت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اصلاح الگوی مصرف نیازمند راهکارهایی است تا همه افراد جامعه الزام رفتارهای اصلاح مصرف را احساس کنند و به‌تدریج این اصلاح نهادینه و به رفتاری پایدار و سرانجام به فرهنگی در همه عرصه‌های مصرف بدل شود.

قادری بیان کرد: مصرف بهینه همراه با صرفه‌جویی می‌تواند کشور را در مسیر رشد بهتری در گازرسانی به بخش‌های صنعتی، تجاری و خانگی قرار دهد.

به گزارش شانا، جمعی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سفری به استان بوشهر و منطقه عسلویه که شامگاه چهارشنبه (۲۸ مهرماه) انجام شد، در نشستی با مدیرعامل و برخی مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران، راهکارهایی برای افزایش تولید نفت و گاز ارائه کردند.

محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این نشست گفته بود: سناریوهای جبرانی برای تولید گاز طراحی شده است که اگر اجرایی نشود تا چند سال آینده به واردکننده گاز تبدیل می‌شویم.

وی تصریح کرده بود: صرفه‌جویی حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعبی گاز می‌تواند به صادرات تبدیل شود و اولویت ما این است که گاز را به زنجیره ارزش تبدیل کنیم.

کد خبر 322899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =