تاکید بر گسترش همکاری‌های ایران و ترکمنستان در حوزه ترانزیت و انرژی

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه ظرفیت گسترش روابط تهران - عشق‌آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است، گفت: افزایش سطح روابط با فعال کردن ظرفیت‌های همکاری در حوزه‌های مختلف به‌ویژه ترانزیت و انرژی، به نفع دو ملت است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی، شامگاه سه‌شنبه (چهارم آبان‌ماه) در دیدار رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان با قدردانی از همکاری و حمایت این کشور برای عضویت دائم ایران در اجلاس همکاری‌های شانگهای، گفت: مناسبات ایران و ترکمنستان فراتر از روابط سیاسی و اقتصادی، از علاقه قلبی و اعتقادی بین دو ملت نشأت می‌گیرد و باید روز به روز سطح این روابط افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت گسترش روابط تهران - عشق‌آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است، افزود: افزایش سطح روابط با فعال کردن ظرفیت‌های همکاری در حوزه‌های مختلف به‌ویژه ترانزیت و انرژی، به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه است.

رشید مردوف نیز در این دیدار با بیان اینکه کشورش خواهان برقراری روابط همه‌جانبه، تحکیم و تعمیق روابط تهران - عشق‌آباد است، گفت: ایران را کشور برادر و دوست خود می‌دانیم و با جدیت به‌دنبال افزایش سطح روابط و همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله نفت، گاز، حمل‌ونقل و بازرگانی هستیم.

وزیر امور خارجه ترکمنستان با اشاره به اهمیت گسترش همکاری‌های منطقه‌ای بین دو کشور، تصریح کرد: ترکمنستان از ابتکار جمهوری اسلامی ایران در موضوع افغانستان حمایت می‌کند و آمادگی دارد در همه سطوح منطقه‌ای، مناسبات و همکاری‌های نزدیکی با تهران داشته باشد.

کد خبر 323129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =