بهینه‌سازی مصرف سوخت موضوعی فرادستگاهی است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بهینه‌سازی مصرف سوخت مستلزم همکاری دستگاه‌های مختلف و موضوعی فرادستگاهی است.

احمد مرادی با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی و ضرورت بهینه‌سازی مصرف سوخت با توجه به برودت هوا در بیشتر نقاط کشور به خبرنگار شانا گفت: همسو با بهینه‌سازی مصرف سوخت، وسایل گرمایشی نیز باید استانداردسازی لازم داشته باشند.

وی افزود: بهینه‌سازی مصرف سوخت مستلزم همکاری دستگاه‌های مختلف و نگاه فرادستگاهی است، برای نمونه برای تعویض وسایل گرمایشی و سرمایشی باید وزارت صمت (صنعت، تجارت و معدن) با وزراتخانه‌های مرتبط اصلی همکاری داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: جلوگیری از سوختن انرژی‌های فسیلی و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مسیر مهم دیگری همسو با بهینه‌سازی مصرف سوخت است و کمیسیون انرژی مجلس نیز در برنامه هفتم توسعه بر این موضوع تأکید خواهد کرد.

مرادی بیان کرد: در شرایط کنونی و با سرد شدن هوا، کاهش اندک دمای محیط می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک کند، همچنین با به‌کارگیری راهکارهایی همچون ارائه مشوق‌ برای کم‌مصرف‌ها، می‌توان مردم را به صرفه‌جویی در مصرف انرژی به‌ویژه گاز ترغیب کرد.

وی گفت: موضوع مصرف سوخت و بهینه‌سازی آن مسئله‌ای فراحوزه‌ای است و همه دستگاه‌های مرتبط همانند وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی، نفت، نیرو و کشور باید در این زمینه هماهنگ باشند.

کد خبر 391601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =