۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
  • کد خبر: 426294
اوپک همچنان در زمینه عرضه نفت محتاط‌ است

شرکت تجارت کالای ویتول معتقد است اعضای اوپک از جمله عربستان همچنان در زمینه عرضه نفت به بازارهای جهانی محتاطانه عمل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت ویتول، بزرگ‌ترین معامله‌گر نفتی مستقل جهان اعلام کرد که افزایش بیش از حد انتظار قیمت رسمی فروش نفت خام عربستان نشان از این دارد که این کشور همچنان در برابر فشارهای آمریکا برای شتاب‌بخشی به روند عرضه نفت مقاومت خواهد کرد.

سعودی آرامکو روز جمعه (۱۴ آبان‌ماه) - یک روز پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تصمیم گرفت به برنامه افزایش تدریجی تولید پایبند بماند - قیمت‌های عرضه نفت در ماه دسامبر برای مشتریان آسیایی، آمریکایی و اروپایی خود را افزایش داد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده ازسوی بلومبرگ، قیمت رسمی فروش (OSP) این تولیدکننده دولتی برای درجه‌بندی اصلی نفت خام عرضه‌شده به مشتریان آسیایی، سومین افزایش بزرگ ماهانه در این قرن را تجربه کرده است.

مایک مولر، مدیر منطقه آسیای ویتول روز یکشنبه (۱۶ آبان‌ماه) گفت: بعید است آنها موضع خود را تغییر دهند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از اوپک‌پلاس خواسته بود تا به تسهیل محدودیت‌های عرضه که از اوایل سال ۲۰۲۰ با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا آغاز شده بود، سرعت ببخشد.

مولر گفت: به نظر می‌رسد بازار انتظار دارد بخشی از ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت خام آزاد شود. با این حال، در شرایط کنونی، ذخیره‌سازی‌ها کم و عرضه‌ها محدود است و ریاض نفت خود را بر این اساس قیمت‌گذاری می‌کند.

کد خبر 426294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =