شرایط صنعت نفت با وجود تحریم بهبود یافته است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نفت که با وجود شرایط تحریم و محدودیت منابع وضع صنعت نفت را بهبود بخشیده است، تشکر می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار شانا، فریدون حسنوند، امروز (سه‌شنبه، ۲۵ آبان ماه) در دیدار اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با جواد اوجی، وزیر نفت که مدیران عامل چهار شرکت اصلی این وزارتخانه نیز حضور داشتند، اظهار کرد: وزارت نفت باید تحریم را دور بزند، آن را بشکند و با صادرات و فروش نفت نیاز ارزی کشور را تأمین کند و شرایط اقتصادی کشور را بهبود بخشد.

وی تصریح کرد: وزارت نفت افزون ‌بر انجام مسئولیت‌های اصلی خود، در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و ... نیز پیش‌قراول بوده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه صنعت نفت به سرمایه‌گذاری نیازمند است، بیان کرد: این وظیفه کمیسیون انرژی مجلس است که منابع مالی جدید برای توسعه این صنعت ایجاد کند، همچنین معتقدم وزارت نفت از سهم ۱۴.۵ درصدی فروش نفت محروم است که این سهم باید به وزارت نفت بازگردد.

حسنوند گفت: ما هم به‌عنوان کمیسیون انرژی مجلس مسئولیت داریم تا به وزارت نفت در زمینه فروش نفت کمک کنیم، باید بتوانیم با سازوکارهایی اگر مشتری نفت وجود دارد، معرفی و صلاحیت آن را این وزارتخانه مشخص کند.

به گزارش شانا، در این نشست تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از جمله علیرضا ورناصری، موسی احمدی، مجید ناصری‌نژاد، حسین حسین‌زاده، مصطفی نخعی، هادی بیگی‌نژاد، رمضانعلی سنگدوینی، عبدالعلی رحیمی مظفری، مالک شریعتی نیاسر، عبدالکریم جمیری، سید موسی موسوی و ... دیدگاه های خود را درباره صنعت نفت کشور، چالش‌ها و مشکلات این صنعت و بعضی مشکلات حوزه انتخابیه خود مطرح کردند.

کد خبر 448994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =