گاز بوتان به سبد محصولات شرکت پالایش نفت تهران افزوده شد

رئیس اداره بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت تهران از افزوده شدن گاز بوتان به سبد محصولات شرکت پالایش نفت تهران خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت تهران، حمید عامریان گفت: این شرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری و عمل به مفاد سند راهبردی اقتصاد مقاومتی و تنوع‌بخشی به سبد محصولات تولیدی، با تأکید و حمایت همه‌جانبه مدیرعامل شرکت، مقدمات برنامه‌ریزی، تولید، ذخیره‌سازی و بازاریابی محصول بوتان استحصالی را به‌عنوان یک فرآورده جدید آغاز کرده است.

وی افزود: هم‌زمان با تولید این محصول، اقدام‌های لازم برای حصول الزامات تبیین شده به‌منظور عرضه آن انجام شده است که پس از اخذ تأییدیه‌های لازم، به‌زودی شاهد عرضه این فرآورده در بورس انرژی ایران خواهیم بود.

رئیس اداره بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت تهران تأکید کرد: تولید و عرضه محصول بوتان علاوه بر تأمین بخشی از خوراک واحدهای پایین‌دستی، می‌تواند به ارتقای کیفی محصول گاز مایع پالایشگاه تهران مطابق با استانداردهای تعریف‌شده منتهی شود.

بهنام شانه‌ساز، رئیس بهره‌برداری شرکت پالایش نفت تهران نیز در خصوص دستاورد جدید این شرکت اظهار داشت: پس از مدت‌ها تلاش و تشریک مساعی بخش‌های مختلف سازمان، اولین محموله گاز بوتان استحصالی در ۳۰ آبان‌ماه از شرکت پالایش نفت تهران به مقصد پتروشیمی تبریز بارگیری و ارسال شد.

وی تصریح کرد: شرکت پالایش نفت تهران توانست با جداسازی گاز بوتان از گاز ال‌پی‌جی، این محصول ارزشمند و پرکاربرد را به سبد محصولات خود اضافه کند.

رئیس بهره‌برداری شرکت پالایش نفت تهران افزود: قرار است در فاز نخست این پروژه هزار بشکه به‌صورت روزانه بارگیری شود که این عدد در فاز دوم که تا چندی دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید به ۲ هزار بشکه می‌رسد و این اقدام که در راستای دستیابی به استاندارد شدن گاز مایع تولیدی در فصل پاییز و زمستان انجام شده است، روزانه بیش از ۱۷ میلیارد ریال سودآوری برای شرکت پالایش نفت تهران به همراه خواهد داشت.

کد خبر 449366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =