سردخانه ۴۰۰ تنی پتروشیمی کارون به بهره‌برداری رسید

سردخانه ۴۰۰ تنی پتروشیمی کارون با صرف ۳۵ میلیارد ریال اعتبار به‌عنوان نخستین سردخانه ۳۵- درجه سانتی‌گراد در کشور به‌دست متخصصان داخلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی کارون، روز یکشنبه (هفتم آذرماه) طی آیینی سردخانه ۴۰۰ تنی این شرکت با صرف ۳۵ میلیارد ریال هزینه و با ۸۰۰ متر وسعت و تولید سرمای ۳۵- درجه سانتی‌گراد به بهره‌برداری رسید.

علیرضا صدیقی‌زاده، مدیرعامل پتروشیمی کارون در این آیین با اشاره به اینکه یکی از محصولات مهم و راهبردی این پتروشیمی محصول KM100 است که پیش از تحویل به مشتری نیاز به انجماد سریع در دمای ۳۵- درجه و نگهداری در دمای ۱۸- درجه دارد، اظهار کرد: بر همین اساس طراحی و ساخت سردخانه پتروشیمی کارون با بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های داخلی شرکت در دستور کار قرار گرفت و این مهم به‌دست متخصصان داخلی به سرانجام رسید.

وی با بیان اینکه عایق‌های دیواره‌ها، کفپوش و سقف این سردخانه ۴۰۰ تنی، با فوم‌های پلی‌یورتانی تهیه شده بر پایه ایزوسیانات‌های تولیدی پتروشیمی کارون است، ادامه داد: کفپوش مورد استفاده در این سردخانه برای اینکه در دمای ۳۵- و ۱۸- درجه دوام و قوام داشته باشد با دو چالش جدی مواجه است، نخست آنکه این دمای پایین و دوم بار ناشی از تردد لیفتراک را تحمل کند.

مدیرعامل پتروشیمی کارون افزود: برای رفع این چالش باید ماده‌ای در ساخت کفپوش استفاده می‌شد که در دمای پایین شکنندگی نداشته باشد و چغرمگی و انعطاف‌پذیری آن حفظ شود و بهترین ماده، پلی‌یورتان‌های تولیدی بر پایه ایزوسیانات تولیدی شرکت بود. بر همین اساس توانستیم پوششی را بر پایه ایزوسیانات‌ها طراحی و تولید و در ساخت این سردخانه منحصر به فرد استفاده کنیم و نخستین سردخانه ۳۵- درجه سانتی‌گراد در کشور را به بهره‌برداری برسانیم.

صدیقی‌زاده در پایان گفت: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سردخانه یکی از موانع مهم تولید در پتروشیمی کارون رفع و گام مهمی در ارتقای کیفیت محصول برداشته خواهد شد.

کد خبر 449517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =