اجرای پروژه تعمیراتی پتروشیمی غدیر هم‌زمان با تولید ۱۱۵ درصدی

پروژه رفع موانع و گلوگاه‌های تولید پتروشیمی غدیر بدون توقف و کاهش تولید با حضور گروه‌های متخصص عملیاتی و حداکثر بهره‌وری و بدون حادثه انجام شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی غدیر، با اجرای یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های رفع موانع و گلوگاه‌های تولید سال‌های اخیر پتروشیمی غدیر، بدون کاهش و توقف تولید، امکان تولید بالاتر از ظرفیت اسمی در این مجتمع فراهم شده است.

براساس این گزارش، تعویض و نوسازی سه دستگاه مبدل واحد وینیل کلراید منومر (وی‌سی‌ام) و بازسازی یک دستگاه مخزن ذخیره‌سازی افزون‌ بر عملیات تمیزکاری و تعمیرات هفت راکتور واحد «پی‌وی‌سی» و رفع نشت و شکستگی لاین خروجی راکتورها بدون حادثه و با استفاده از توان کارشناسان داخلی پتروشیمی غدیر با موفقیت انجام شده است.

با اجرای برنامه شست‌وشو و تمیزکاری، افزایش ریت انتقال حرارت در درون راکتورها متوقف و با کاهش زمان انجام واکنش، تولید روزانه در زنجیره «پی‌وی‌سی» افزایش یافته و با اجرای این پروژه رفع موانع تولید، مقدار شارژ خوراک «وی‌سی‌ام» هم از ۲۴ به بیش از ۲۶ تن افزایش یافته که این فرآیند زمینه‌ساز افزایش تولید «پی‌وی‌سی» پتروشیمی غدیر شده است.

صرفه‌جویی و مصرف بهینه کاتالیست و کاهش قابل توجه مصرف آب کولینگ از دیگر دستاوردهای فنی اجرای پروژه رفع موانع تولید به‌شمار می‌رود که زمینه‌ افزایش سودآوری پتروشیمی غدیر می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های پروژه رفع موانع و گلوگاه‌های تولید، اجرای برنامه تعمیراتی بدون توقف و کاهش تولید بوده که با حضور گروه‌های متخصص عملیاتی و درایت مدیرعامل شرکت با حداکثر بهره‌وری و بدون حادثه انجام شد و با توجه به ظرفیت اسمی تولید «پی‌وی‌سی» در پتروشیمی غدیر که ۳۶۰ تن در روز بوده هم‌اکنون با اجرای این پروژه تولید تا سطح ۴۱۳ تن در روز به پایداری رسیده که معادل ۱۲۰ درصد ظرفیت اسمی این زنجیره «پی‌وی‌سی» است.

بر اساس این گزارش، با اجرای پروژه رفع موانع تولید، برای نخستین بار در سال ۱۴۰۰، تولید پایدار و مستمر روزانه ۴۱۳ تن به ثبت رسیده که امیدواریم با تداوم وضع موجود پایداری تولید از نسبت‌های کنونی عبور کند.

شرکت پتروشیمی غدیر دارای ظرفیت تولید سالانه ۲۷۰ هزار تن محصول شامل ۱۲۰ هزار پلی‌وینیل کلراید (پی‌وی‌سی) و ۱۵۰ هزار تن وینیل کلراید منومر (وی‌سی‌ام) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی «بندرماهشهر» است.

کد خبر 449721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =