فشرده‌ترین تعمیرات دوره‌ای پتروشیمی غدیر بدون حادثه تکمیل شد

فشرده‌ترین عملیات تعمیرات دوره‌ای و عملیات نگهداری پتروشیمی غدیر بدون توقف و کاهش تولید و با حداکثر بهره‌وری و بدون حادثه انجام شد.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی غدیر، بزرگترین تعمیرات اساسی  این شرکت در همه واحدهای فرآیندی مجتمع، با هدف افزایش بهره‌وری و بدون کاهش تولید و در کمترین زمان پایان یافت.

از اهداف برگزاری تعمیرات اساسی این مجتمع، می‌توان به رفع گلوگاه‌های تولید و دستیابی به تولید پایدار، کاهش ریسک عملیاتی در دوره بهره‌برداری واحدها و از همه مهمتر، افزایش ظرفیت تولید اشاره کرد.

نقطه حائز اهمیت در اجرای این پروژه، توجه به ضرورت پیاده‌سازی دقیق ضوابط ایمنی و اچ‌اس‌ئی بود؛ دوره تعمیراتی که تلاش شد بدون کوچکترین حادثه انسانی و مالی، با موفقیت در زمان‌بندی تعیین شده به پایان برسد.

نکته متمایز این پروژه، حضور مدیران شرکت به‌صورت ۲۴ ساعته و تمام وقت در طول مدت تعمیرات اساسی بود که با توجه به فراگیری ابتلا به اُمیکرون و ابتلای تعدادی از کارکنان عملیاتی شرکت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل کار خود قرنطینه شده و از طریق سیستم‌های ارتباطی، فعالیت‌ها را رصد و پیش می‌بردند تا کوچکترین توقف متوجه کار و عملیات تعمیرات نشود. 

از دیگر شاخصه‌های مهم این تعمیرات اساسی، ایجاد فرصتی بود تا واحد تعمیرات به انجام بعضی از فعالیت‌ها، از جمله آزمون تنظیم رله‌های برق، سرویس‌رسانی به موقع به نیروها، تمیزکاری الکتروموتورها، تعویض، کابل‌کشی جدید و تمیزکاری و آچارکشی فیدرها و... بپردازد. 

در این تعمیرات فشرده بیش از ۷۰۰ عدد پرمیت سرد و گرم و فضای بسته از سوی واحد بهره‌برداری همزمان در هر سه واحد مختلف با بیش از ۶۰ فعالیت اصلی صادر شد که از مهمترین آنها می‌توان به تعویض مبدل‌های EA_314 (که برای نخستین بار پس از راه‌اندازی مجتمع تعویض شده بود) اشاره کرد. 

تعویض مبدل‌های حساس و به دنبال آن عملیات کوره کراکر، بیرون کشیدن ۱۷ عدد گان کوئینچر، تمیزکاری ۵۱ عدد نازل و همچنین اصلاح بیش از ۳۰ عدد از کنترل ولوهای واحدها با ارسال به کارگاه برای سرویس و تعویض قطعات و... انجام شد. 

شایان ذکر است با توجه به کار فشرده، با نظارت‌های دقیق و گسترده ایمنی و به لطف خداوند هیچگونه حادثه‌ای در این‌ پروژه رخ نداد، پیش از این نیز در ماه‌های آذر و دی امسال، دو پروژه رفع گلوگاه تولید در پتروشیمی غدیر با موفقیت انجام شد.

کد خبر 453734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =