افزایش حجم انتقال گاز در آذرماه/ صرفه‌جویی مشکل کمبود گاز را حل می‌کند

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه مقدار انتقال گاز طبیعی در کشور آذرماه امسال رکوردی تازه ثبت کرده است، تأکید کرد که صرفه‌جویی ۱۰ تا ۱۵ درصدی مشترکان مشکل کمبود گاز را حل می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی‌دانا در بازدید از تأسیسات ذخیره‌سازی سراجه در منطقه ۳ عملیات انتقال گاز با اشاره به انتقال ۱۸۰ میلیارد مترمکعب گاز از مبادی تولید در هشت ماهه امسال، گفت: با بیش از ۳۲۰ توربوکمپرسور و ۳۷ هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی، گاز را به مصرف‌کنندگان انتقال می‌دهیم.

وی افزود: همه برنامه‌های تعمیرات اساسی و اضطراری در تأسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله فشار قوی در نیمه نخست سال امسال انجام شده تا در انتقال گاز به مصرف‌کنندگان در فصل‌های سرد سال هیچ مشکلی نباشد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران به تمهیدهای زمستانی و ذخیره‌سازی گاز از اوایل سال تا آبان‌ماه نیز اشاره و اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام‌شده در هشت ماهه سال، حدود ۱.۲ میلیارد مترمکعب گاز در تأسیسات سراجه و در چاه‌هایی که بدون استفاده بودند، تزریق و ذخیره شد که از این مقدار تاکنون ۲۰۰ میلیون مترمکعب نیز به استان‌های شمالی و شمال شرق منتقل شده است.

جمشیدی‌دانا در بخش دیگری از سخنان خود درباره سهم عمده و نقش تعیین‌کننده مصارف صنعتی در کاهش مصرف گاز طبیعی تأکید کرد: صرفه‌جویی ۱۰ تا ۱۵ درصدی گاز در بخش خانگی می‌تواند مشکل کمبود گاز در فصل زمستان را برطرف کند.

وی در پایان با اشاره به بیشترین تولید و مصرف گاز در آذرماه امسال گفت: انتقال روزانه ۸۴۴ میلیون مترمکعب گاز از مبادی تولید به مصرف در آذرماه رخ داد که یک رکورد است.

کد خبر 450077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =