دستور بایدن برای توقف تأمین اعتبار پروژه‌های سوخت‌های فسیلی در خارج از آمریکا

رئیس‌جمهوری آمریکا به نهادهای دولتی ایالات متحده دستور داد تا تأمین مالی پروژه‌های جدید سوخت‌های فسیلی با آلایندگی بالا در خارج از مرزهای آمریکا را متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشینگتن، پیام‌های محرمانه دیپلماتیک ایالات متحده نشان داد که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به نهادهای دولتی این کشور دستور داده است که فوری تأمین مالی پروژه‌های سوخت فسیلی جدید با آلایندگی بالا در خارج از کشور را متوقف کنند و همکاری‌های جهانی را برای استقرار فناوری انرژی پاک در اولویت قرار دهند.

بر اساس این پیام‌ها، همکاری‌های واشینگن باید بازتاب‌دهنده اهداف موجود در فرمان اجرایی ابتدای سال با هدف پایان دادن به حمایت مالی آمریکا از پروژه‌های انرژی مبتنی بر زغال‌سنگ و با آلایندگی بالا در خارج از کشور باشد.

در این پیام‌ها آمده است: هدف این سیاست تضمین این است که اکثریت قریب به اتفاق مشارکت‌های بین‌المللی انرژی ایالات متحده، انرژی پاک را ترویج می‌کنند، فناوری‌های نوآورانه را ارتقا می‌دهند، رقابت‌پذیری فناوری پاک ایالات متحده را تقویت و از انتقال انرژی بدون کربن حمایت می‌کنند، به جز در موارد نادری که مسائل امنیت ملی، ژئوراهبردی یا مزایای دسترسی امنیتی توسعه/ انرژی قانع‌کننده‌ای وجود دارد و هیچ جایگزینی با تولید کربن کمتر، اهداف مشابهی را محقق نمی‌کند.

کد خبر 450202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =