تولید روزانه نفت خام  اوپک ۲۸۵ هزار بشکه افزایش یافت

تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان در ماه دسامبر (آذرماه – دی ماه) با افزایش ۲۸۵ هزار بشکه‌ای از ۲۷ میلیون بشکه در روز گذشت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، گزارش ماه دسامبر اوپک نشان می‌دهد ۱۳ عضو این سازمان بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه نوامبر، ۲۷ میلیون و ۷۱۷ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۲۸۵ هزار بشکه بیشتر از ۲۷ میلیون و ۴۳۲ هزار بشکه ماه اکتبر است.

بر اساس گزارش ماه دسامبر اوپک، عربستان با تولید روزانه ۹ میلیون و ۹۸۷ هزار بشکه، عراق با تولید روزانه ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار بشکه و امارات با تولید روزانه ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه، تولیدکنندگان بزرگ اوپک هستند.  

ایران در ماه نوامبر ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار بشکه نفت خام تولید کرده که ۹ هزار بشکه کمتر از ماه اکتبر بوده است.

تولید روزانه نفت خام  اوپک ۲۸۵ هزار بشکه افزایش یافت

کاهش قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه دسامبر (آذر – دی) نسبت به ماه نوامبر یک دلار و ۶۴ سنت برابر با ۲ درصد کاهش یافته است. قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه نوامبر ۸۰ دلار و ۵۰ سنت ثبت شد، در حالی که این رقم در ماه اکتبر هر بشکه ۸۲ و ۱۴ سنت بود.

قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه نوامبربا کاهش بیش از ۲ درصدی، به ۸۰ دلار و ۳۷ سنت برای هر بشکه رسید که یک دلار و ۹۶ سنت کمتر از ماه اکتبر است.

میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سال ۲۰۲۱ برابر با  ۶۹ دلار و ۳۲ سنت بود که نسبت به پارسال ۲۹ دلار و ۳۴ سنت افزایش نشان می‌دهد، میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سال گذشته  ۳۹ دلار و ۹۸ سنت بوده است.

تولید روزانه نفت خام  اوپک ۲۸۵ هزار بشکه افزایش یافت

کد خبر 450285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =