افزایش ۶ درصدی تولید فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌های کشور

مدیر هماهنگی و نظارت بر عملیات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش ۶ درصدی پالایش خوراک در پالایشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: با وجود افزایش تولید، مصرف بنزین نیز ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شانا به نقل از مهر، سعید مداح مروج‌ درباره روند افزایش میزان پالایش میعانات و نفت خام در پالایشگاه‌های کشور افزود: عملکرد پالایش خوراک نفت خام و میعانات گازی در سال ۹۹، برابر با ۲ میلیون و ۴۵ هزار بشکه در روز بوده است، در حالی‌ که این رقم امسال با وجود اجرای عملیات گسترده تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر پالایشی و دیگر واحدهای پایین‌دستی، با انجام بعضی از اصلاحات در واحدهای تقطیر و غلظت‌شکنی پالایشگاه‌ها به ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

وی تصریح کرد: این آمار حکایت از افزایش ۶ درصدی پالایش خوراک نفت خام و میعانات گازی در سطح پالایشگاه‌های کشور دارد و به همان مقدار افزایش تولید فرآورده‌های نفتی را در برداشته است.

مدیر هماهنگی و نظارت بر عملیات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی همچنین با اشاره به رشد تولید برخی از فرآورده‌ها از جمله بنزین و نفت‌گاز نسبت به پارسال، تأکید کرد: با وجود این رشد، در بازه زمانی امسال نسبت به پارسال در پی مهار کرونا و بهبود ایمنی در کشور و تسهیل تردد خودروها، مصرف بنزین ۱۵ درصد افزایش یافته است.

مروج تصریح کرد: میانگین مصرف روزانه کشور از ۷۵.۵ میلیون لیتر پارسال به ۸۶ میلیون لیتر در روز رسیده است.

کد خبر 450381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =