۹۵ درصد خانوار روستایی زنجان از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند

سرپرست مدیریت امور هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: اکنون ۲۱ شهر و ۶۰۳ روستای استان زنجان یعنی ۸۹.۱ درصد خانوار این استان از گاز بهره‌مند هستند که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۱، درصد بهره‌مندی خانوار روستایی زنجان به ۹۵ درصد برسد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدجلال نورموسوی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: خدمت‌رسانی به مردم توفیقی برای مسئولان و مدیران است و نکوداشت و بزرگداشت‌های دنیوی برای ارائه خدمات نیز نشأت‌گرفته از همین دعای خیر مردم است.

وی با بیان اینکه گازرسانی به مردم رضایت‌مندی به همراه دارد و بهره‌وری را نیز می‌توان از همین منظر دنبال کرد، بر ضرورت فراهم بودن زیرساخت‌های لازم برای استمرار گازرسانی و ضرورت تعمیرات دوره‌ای تجهیزات گازرسانی بر مبنای فناوری نوین تأکید کرد و افزود: در کنار این کارها باید اقدام‌های اصلاحی برای بهبود امور نیز انجام داد.

سرپرست مدیریت امور هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز ایران بر اهمیت ارائه ۲۲ خدمت الکترونیکی شرکت گاز استان زنجان به مردم اشاره و تصریح کرد: یکی از تأکیدهای مدیریت جدید این شرکت، خشکاندن ریشه‌های بروز فساد در اداره‌ها است که از طریق ارائه خدمات الکترونیکی قابل اجراست.

نورموسوی در ادامه بر حفظ و ارتقای علمی سرمایه‌های انسانی از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و رفع اشکال‌های موجود در کنار سرمایه‌های مادی اشاره کرد و گفت: ایجاد انگیزه و تکریم نیروی انسانی جزو الزام‌ها است که برای آماده‌سازی نیروی انسانی، برگزاری دوره‌ای رزمایش‌ها می‌تواند بسیار مؤثر باشد و برای پیشگیری از بروز و مقابله با بحران و رفع حوادث به وجود چنین نیروهای توانمند نیاز داریم.

رحیم سلیمانی‌نژاد، سرپرست شرکت گاز استان زنجان نیز در این آیین اظهار کرد: امیدوارم در رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی و فرمایشات مقام معظم رهبری در استفاده از نیروهای کارآمد، جوان و متعهد، موفق عمل کنم.

وی ادامه داد: بر اساس ابلاغیه شرکت ملی گاز ایران، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در حوزه گاز، بهینه‌سازی مصارف سوخت است که در این زمینه اقدام‌های لازم انجام می‌شود.

موسی احمدلو، مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان زنجان نیز با بیان اینکه در ۸۸ روستای استان شاهد پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی پروژه‌ها هستیم، گفت: در ۵۸ روستا نیز طراحی و پیمان‌سپاری در حال اجراست، ضمن آنکه همه واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان زنجان نیز از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

سیدمحمد شعاعی، معاون امور عمرانی استانداری زنجان نیز در ادامه این نشست بیان کرد: در انواع مصارف خانگی صنعتی و تجاری نیازمند گاز هستیم،‌اما با توجه به رویکرد توسعه اقتصادی که مورد تأکید دولت و استاندار زنجان است باید به رشد اقتصادی ۸.۷ درصد برسیم و نیازمند نگرش تازه برای تأمین گاز صنایع و واحدهای تجاری هستیم.

وی ادامه داد: همسو با رایزنی برای تأمین اعتبار و هماهنگی بین صاحبان صنایع در کنار مسئولان شرکت گاز استان هستیم و از همه توان خود برای تأمین منابع گاز و توسعه اقتصادی استفاده خواهیم کرد.

معاون امور عمرانی استانداری زنجان درباره اهمیت مصرف بهینه گاز هم گفت: در این عرصه کارهای بسیاری انجام شده است که از عوامل اجرایی این اقدام‌ها قدردانی می‌کنم.

کد خبر 451658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =