۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
  • کد خبر: 451786
طرح حفاری نفت آلاسکا اجرا نمی‌شود

دولت بایدن طرح ترامپ برای حفاری گسترده‌تر نفت در آلاسکا را کنار می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه (۲۰ دی‌ماه) اعلام کرد که سیاست دوران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین این کشور در زمینه توسعه حفاری نفت در بخش‌های وسیعی از سرزمین‌های قطب شمال آلاسکا را کنار می‌گذارد.

وزارت کشور آمریکا اعلام کرد که تصمیم دولت ترامپ مبنی بر صدور مجوز اجاره و توسعه ذخایر ملی نفت آلاسکا را لغو می‌کند.

با اینکه ترامپ گام‌هایی را برای تقویت توسعه نفت و گاز در آلاسکا برداشته بود، تولید در این ایالت در سال ۲۰۲۰ به کمترین مقدار در ۴۳ سال گذشته رسید زیرا شرکت‌های حفاری روی فعالیت در ایالت تگزاس و دیگر ۴۸ ایالت جنوبی این کشور متمرکز شدند.

اداره مدیریت اراضی آمریکا(BLM)، از زیرمجموعه‌های وزارت کشور ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد: اطلاعیه رسمی این تغییر در اطلاعیه‌ای به دادگاه فدرال آلاسکا برای ثبت ارسال می‌شود.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم نشان‌دهنده اولویت دولت بایدن در بازنگری برنامه‌های نفت و گاز موجود برای اطمینان از تعادل در ارضی و آب‌های عمومی آمریکا به نفع نسل‌های کنونی و آینده است.

دولت ترامپ در روزهای پایانی فعالیت خود طرحی را تصویب کرد که مجوز اجاره و توسعه نفت در بیش از ۸۰ درصد از ذخایر ۲۳ میلیون هکتاری این منطقه را می‌دهد. این طرح جایگزین طرح سال ۲۰۱۳ دولت باراک اوباما شد که حدود نیمی از ذخایر را محافظت می‌کرد.

کد خبر 451786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =