فروش نفت در ۱۰ ماه اخیر افزایشی چشمگیر داشته است

وزیر نفت گفت: در ۱۰ ماه اخیر فروش نفت خام، میعانات گازی، خالص صادرات گاز و فروش محصولات پتروشیمی روندی رو به بهبود و افزایش داشته است.

به گزارش شانا، جواد اوجی شامگاه شنبه (۲۵ دی‌ماه) در حاشیه نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با بیان اینکه تبصره ۱ و ۱۴ لایحه بودجه بیشتر به درآمدهای ناشی از فروش نفت و میعانات گازی و فرآورده‌ها اختصاص دارد، گفت: با تلاشی که در وزارت نفت انجام شده است، در چند ماه اخیر در بخش فروش نفت، میعانات گازی، خالص صادرات گاز و فروش محصولات پتروشیمی روند رو به بهبود داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در نشست کمیسیون تلفیق بودجه، نمایندگان مجلس پرسش‌ها و ابهام‌هایی داشتند که پاسخ داده شد، افزود: آمارها نیز حاکی از آن است که درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت، میعانات گازی، خالص صادرات گاز و فروش محصولات پتروشیمی در ۱۰ ماه‌ امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، آمار افزایشی خیره‌کننده داشته است.

وزیر نفت درباره مقدار تحقق تولید و فروش یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت در بودجه سال آینده تصریح کرد: با لطف خدا و همت همه همکارانمان در این حوزه، همچنین با استفاده از همه ظرفیت‌ها، شناسایی و بازاریابی، همه تلاش ما این است که این اعداد و ارقام که در لایحه بودجه تحقق آمده است تحقق یابد.

کد خبر 451864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =