۷۷۵ میلیون مترمکعب گاز در سراسر کشور مصرف شد

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته (چهارم بهمن‌ماه) ۷۷۵ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در کشور مصرف شده است و هموطنان باید در این روزهای سرد بهینه‌سازی مصرف گاز را در دستور کار داشته باشند.

محمدرضا جولایی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با اشاره مقدار مصرف گاز طبیعی در کشور، اظهار کرد: مصرف گاز طبیعی طی ۲۴ ساعت گذشته در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده ۶۳۶ میلیون مترمکعب، صنایع عمده ۸۴ میلیون مترمکعب و نیروگاه‌ها نیز ۵۵ میلیون مترمکعب بوده است.

وی با بیان اینکه مقدار گاز مصرفی بخش خانگی نسبت به زمان مشابه پارسال بیش از ۳ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: البته این کاهش مصرف پایدار نیست و گاز تخصیص‌داده‌شده به نیروگاه‌ها نسبت به زمان مشابه پارسال کاهش ۴۷ درصدی و گازرسانی به صنایع عمده کاهش ۸ درصدی داشته است.

به گزارش شانا، طبق اعلام جواد اوجی، وزیر نفت مصرف گاز طبیعی در دوم بهمن‌ماه رکوردی تازه ثبت کرد و به ۶۹۲ میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده رسید که با تلاش کارکنان صنعت نفت شبکه گاز پایدار است، اما استمرار این شرایط مستلزم همکاری هموطنان و مدیریت مصرف است.

۷۷۵ میلیون مترمکعب گاز در سراسر کشور مصرف شد

کد خبر 452420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =