فرآیند صادرات نفت‌ از منطقه لاوان ادامه دارد

گوی شناور (SBM) منطقه لاوان با حضور مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران و راهبری مستقیم عملیات نجات گوی شناور، تلاش و همت همکاران این منطقه و انجام عملیاتی پیچیده و متحورانه شبانه‌روزی به حال عادی برگشت و اکنون فرآیند صادرات نفت‌خام از این پایانه ادامه دارد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، نشست‌های کارگروه بحران در منطقه با حضور علیرضا مهدی‌زاده، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران برگزار و طرح پیشنهادی واحد تعمیرات برای بازگردانی این گوی شناور قبول واقع شد.

این گوی شناور که در ۵ کیلومتری ساحل جزیره لاوان قرار دارد، در چند روز گذشته به‌دلیل وزش باد شدید و وقوع طوفان دچار آسیب‌دیدگی شده بود و همین موضوع سبب نیمه‌واژگون شدن این پایانه و اختلال در فرآیند صادرات نفت‌خام از منطقه عملیاتی لاوان شده بود.

به همین منظور گروه تعمیرات زیر آب منطقه لاوان به محل اعزام و با عملیاتی متحورانه طبق برنامه به‌مدت دو روز (ششم و هفتم بهمن‌ماه) شبانه‌روزی موفق شدند گوی شناور SBM را به حال عادی برگردانند.

با توجه به اینکه صادرات نفت‌خام سکوهای سلمان، بلال، رشادت و رسالت از طریق  گوی شناور لاوان انجام می‌شود، اهمیت تعمیر و بازگردانی این پایانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیش از پیش نمایان می‌شود.

در نجات و بازیابی گوی شناور منطقه لاوان، کارکنان واحدهای عملیاتی لاوان شامل تعمیرات، بهره‌برداری، تعمیرات زیر آب و مدیریت و راهبری مدیرعامل شرکت و رئیس منطقه نقش مؤثری داشتند.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران و هیئت‌ مدیره این شرکت ضمن بازدید از این عملیات، از نزدیک در جریان روند تعمیرات و بازگردانی این پایانه شناور قرار گرفتند.

کد خبر 452500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =