تولید روزانه نفت اوپک ۶۶ هزار بشکه افزایش یافت/ افزایش ۲۱ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان در ماه فوریه (بهمن‌ماه - اسفندماه) با افزایش ۶۴ هزار بشکه‌ای در آستانه ۲۸ میلیون بشکه در روز قرار گرفت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، گزارش ماه فوریه اوپک نشان می‌دهد ۱۳ عضو این سازمان بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه ژانویه، ۲۷ میلیون و ۹۸۱ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۶۴ هزار بشکه بیشتر از ۲۷ میلیون و ۹۱۸ هزار بشکه ماه دسامبر است.

بر اساس گزارش ماه فوریه اوپک، عربستان با تولید روزانه ۹ میلیون و ۹۹۹ هزار بشکه، عراق با تولید روزانه ۴ میلیون و ۲۴۵ هزار بشکه و امارات با تولید روزانه ۲ میلیون و ۹۲۴ هزار بشکه، تولیدکنندگان بزرگ اوپک هستند.

ایران در ماه ژانویه ۲ میلیون و ۵۰۳ هزار بشکه نفت خام تولید کرده که ۲۱ هزار بشکه بیشتر از ماه دسامبر بوده است.

تولید روزانه نفت اوپک ۶۶ هزار بشکه افزایش یافت/ افزایش ۲۱ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

افزایش بیش از ۱۰ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک، در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر ۱۰ دلار و ۹۱ سنت برابر با ۱۴.۶ درصد افزایش یافته است. قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه ژانویه ۸۵ دلار و ۵۹ سنت ثبت شد، در حالی که این رقم در ماه دسامبر هر بشکه ۷۴ و ۶۸ سنت بود.

قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه ژانویه با افزایش بیش از ۱۴ درصدی، به ۸۵  دلار و ۴۱ سنت برای هر بشکه رسید که ۱۱ دلار و ۳ سنت بیشتر از ماه دسامبر است.

میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سال ۲۰۲۱ برابر با  ۵۴  دلار و ۳۸ سنت و در سال ۲۰۲۰  برابر با ۴۰ دلار و ۷۷ سنت بوده است.

دبیرخانه اوپک میزان تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۲ را ۱۰۰ میلیون و ۸۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد که نسبت به پیش‌بینی قبلی  بیش از ۴ درصد رشد داشته است.

تولید روزانه نفت اوپک ۶۶ هزار بشکه افزایش یافت/ افزایش ۲۱ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

کد خبر 453266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =