شمار دکل‌های نفتی آمریکا به بالاترین رقم از فوریه ۲۰۱۸ رسید

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که تعداد دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ بهمن‌ماه به بالاترین رقم از چهار سال گذشته رسیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که در پی رسیدن قیمت نفت به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۴ میلادی، شرکت‌های حفاری ایالات متحده آمریکا شمار دکل‌های نفتی را به بالاترین تعداد از فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی رساندند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۲۲ بهمن‌ماه) خود آورده است که مجموع دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن‌ماه) نسبت به هفته پیش از آن با ۲۲ دستگاه افزایش، به ۶۳۵ دستگاه و بالاترین سطح از آوریل ۲۰۲۰ رسید.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های آمریکا تا به این تاریخ در سال جاری میلادی نسبت به‌ مدت مشابه پارسال، ۲۳۸ دستگاه یا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ فوریه (جمعه،۲۲ بهمن‌ماه) نسبت به هفته پیش از آن ۱۹ دستگاه افزایش یافت و به ۵۱۶ دستگاه (بیشترین تعداد از آوریل ۲۰۲۰) رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی با دو دستگاه افزایش به ۱۱۸ دستگاه (بالاترین تعداد از ماه ژانویه ۲۰۲۰) رسید.

با افزایش حدود ۲۳ درصدی قیمت نفت تاکنون در سال جاری میلادی پس از افزایش ۵۵ درصدی در سال ۲۰۲۱، تعداد دکل‌های حفاری ترکیبی برای ۱۸ ماه پیاپی با افزایش روبه‌رو بوده است.

با این حال، تحلیلگران معتقدند که تولید نفت آمریکا در سال 2021 میلادی کاهش یافته است زیرا بسیاری از شرکت‌های انرژی بیشتر بر بازگشت پول به سرمایه‌گذاران به جای افزایش تولید تمرکز کرده‌اند.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 453323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =