اوجی: ظرفیت لازم برای تأمین گاز کشورهای همسایه و اروپایی را داریم

وزیر نفت با اشاره به ذخایر عظیم گازی ایران، اظهار کرد: طی برگزاری ششمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز بارها اعلام کردیم که ظرفیت لازم برای تأمین گاز کشورهای همسایه و حتی اروپا را داریم.

به گزارش شانا، جواد اوجی ظهر امروز (سه‌شنبه، سوم اسفندماه) در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه یک صداوسیما اعلام کرد: با وجود مصرف بالای داخلی و صادرات گاز بسیاری از میدان‌های گازی کشور تاکنون دست نخورده باقی مانده، ضمن آنکه در سال‌های اخیر اکتشاف‌های خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری در زمینه توسعه میدان‌های نفت و گاز، بازسازی پالایشگاه‌های نفت و گاز و صدور خدمات فنی و مهندسی با ونزوئلا گفت: امروز بعدازظهر نیز با بعضی دیگر از اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز تفاهم‌نامه‌هایی امضا می‌شود.

وزیر نفت افزود: با توجه به ظرفیت بالای ایران در زمینه سرمایه انسانی متخصص، خوشبختانه می‌توانیم حرف‌های زیادی در زمینه اکتشاف، تولید، پالایش و انتقال فرآورده‌های نفتی در صنعت نفت جهان داشته باشیم.

اوجی به ظرفیت بالای منابع گازی ایران اشاره کرد و گفت: طی برگزاری ششمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز بارها اعلام کردیم ظرفیت لازم برای تأمین گاز کشورهای همسایه و اروپا را داریم، امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده سهم ۲ درصدی تجارت گازی خود در جهان را افزایش دهیم.

وی به قرارداد اخیر سوآپ گاز میان ایران، آذربایجان و ترکمنستان اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش هزاران کیلومتر شبکه گازرسانی شهری و روستایی در سطح ایران این آمادگی هم‌اکنون وجود دارد از شرق به غرب و از شمال به جنوب و بالعکس سوآپ گاز با کشورهای همسایه داشته باشیم.

کد خبر 453840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =