داخلی‌سازی ۱۲ هزار قطعه در پتروشیمی بندرامام/ امضای ۸ تفاهم‌نامه با دانش‌بنیان‌ها

پتروشیمی بندرامام افزون‌ بر داخلی‌سازی ۱۲ هزار قطعه و ۲ هزار و ۳۵۰ مکانیکال سیل در این مجتمع، با هشت شرکت دانش‌بنیان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش شانا به نقل از ستاد خبری سومین همایش و نمایشگاه ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پتروشیمی بندرامام ضمن شناسایی نیازهای خط تولید و با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده به منظور استفاده هرچه بیشتر از توان کارشناسان و شرکت‌های داخلی، هشت تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای داخلی‌سازی مواد شیمیایی، قطعات یدکی و تجهیزات منعقد کرد.

حمیدرضا رستمی، مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در آیین امضای این تفاهم‌نامه‌ها اظهار کرد: از مجموع ۱۲۵ هزار قطعه در این مجتمع،۴۲ هزار قطعه قابلیت ساخت داخل را دارند که از این تعداد تاکنون با استفاده ظرفیت و دانش کارشناسان و نخبگان کشور، ۱۲ هزارقطعه و همچنین ۲ هزار و ۳۵۰ مکانیکال سیل داخلی‌سازی شده است.

وی ادامه داد: پتروشیمی بندر امام در زمینه ساخت داخل و همکاری با سازندگان و تأمین‌کنندگان داخلی، پیشرو و ممتاز عمل کرده و این موضوع با رویکردی نوین در بندر امام نهادینه شده است.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام افزود: این تفاهم‌نامه‌ها برای حمایت دایمی از ساخت داخل در بخش‌های مختلفی نظیر مواد شیمیایی، قطعات یدکی و تجهیزات به مبلغ هفت میلیون یورو انجام شده است.

رستمی با اشاره به اهمیت داخلی‌سازی در این پتروشیمی تصریح کرد: این شرکت در اعتماد به ظرفیت‌های داخل کشور و حوزه داخلی‌سازی عزمی جزم دارد و در این مسیر پیشگام و پیشتاز است.

شرکت‌های بیناب سنجش دماوند، آرام صنعت ماهان، توسعه فناوری و نفت و گاز ‏پترو شریف و پتروشیمی ایلام از شرکت‌هایی بودند که با موضوعاتی چون اکسیژن آنالایزر واحد PVC، داخلی‌سازی ماده شیمیایی واحد MYPC، داخلی‌سازی ماده شیمیایی KOH و تامین ماده DMDS با پتروشیمی بندر امام تفاهم‌نامه امضا کردند.

کد خبر 453923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =