تولید روزانه نفت اوپک ۴۴۰ هزار بشکه افزایش یافت/ افزایش ۴۴ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان در ماه مارس (اسفندماه – فروردین‌ماه ۱۴۰۱) با افزایش ۴۴۰ هزار بشکه‌ای از ۲۸ میلیون بشکه در روز گذشت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، گزارش ماه مارس اوپک نشان می‌دهد ۱۳ عضو این سازمان بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه فوریه، ۲۸ میلیون و ۴۷۳ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۴۴۰ هزار بشکه بیشتر از ۲۸ میلیون و ۳۳  هزار بشکه ماه ژانویه است.

بر اساس گزارش ماه مارس اوپک، عربستان با تولید روزانه ۱۰ میلیون و ۱۹۳ هزار بشکه، عراق با تولید روزانه ۴ میلیون و ۲۶۸ هزار بشکه و امارات با تولید روزانه ۲ میلیون و ۹۵۱ هزار بشکه، تولیدکنندگان بزرگ اوپک هستند.

ایران در ماه فوریه ۲ میلیون و ۵۴۶ هزار بشکه نفت خام تولید کرده که ۴۴ هزار بشکه بیشتر از ماه ژانویه بوده است.

تولید روزانه نفت اوپک ۴۴۰ هزار بشکه افزایش یافت/ افزایش ۴۴ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

افزایش بیش از ۷ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک، در ماه فوریه نسبت به ماه ژانویه هفت دلار و ۴۵ سنت برابر با ۸.۷ درصد افزایش یافته است. قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه فوریه ۹۳ دلار و ۴  سنت ثبت شد، در حالی که این رقم در ماه ژانویه ۸۵ و ۵۹ سنت برای هر بشکه بود.

قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه فوریه با افزایش ۱۰.۳ درصدی، به ۹۴ دلار و ۲۲ سنت برای هر بشکه رسید که هشت دلار و ۸۱ سنت بیشتر از ماه ژانویه است.

میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سال ۲۰۲۱ برابر با  ۵۷ دلار و ۵۲ سنت و در سال ۲۰۲۲  برابر با ۸۹ دلار و ۲۲ سنت بوده است.

تولید روزانه نفت اوپک ۴۴۰ هزار بشکه افزایش یافت/ افزایش ۴۴ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

دبیرخانه اوپک میزان تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۲ را ۱۰۰ میلیون و ۹۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد که نسبت به پیش‌بینی قبلی بیش از ۴ درصد رشد داشته است.

کد خبر 454778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =