آژانس بین‌المللی انرژی جزئیات آزادسازی هماهنگ ذخیره‌سازی‌های نفت را بررسی می‌کند

وزیر صنعت ژاپن اعلام کرد که آژانس بین‌المللی انرژی همچنان در حال بررسی جزئیات برداشت هماهنگ از ذخیره‌سازی راهبردی نفت خام است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کویچی هاگیودا روز سه‌شنبه (۱۶ فروردین‌ماه) اعلام کرد که آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) همچنان در حال بررسی جزئیات برنامه‌ریزی شده دور دوم آزادسازی هماهنگ ذخیره‌سازی راهبردی نفت است.

وی افزود: ژاپن قصد دارد پس از دریافت اطلاعیه رسمی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی به‌سرعت درباره طرح آزادسازی نفت خود تصمیم بگیرد تا این اقدام مشترک تأثیرگذار باشد.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که کشورهای متحد آمریکا روز جمعه (۱۲ فروردین‌ماه) با دومین مرحله آزادسازی هماهنگ نفت خود در یک ماه موافقت کردند تا بازارهای متلاطم متأثر از تهاجم روسیه به اوکراین را آرام کنند. این نهاد بدون بیان مقدار این آزادسازی، اعلام کرده بود که جزئیات این طرح این هفته اعلام خواهد شد.

به گزارش شانا، آژانس بین‌المللی انرژی اسفندماه هم طرحی ۱۰ گزینه‌ای برای کاهش وابستگی به روسیه اعلام کرده بود. این نهاد همچنین اعلام کرده بود که اروپا می‌تواند یک‌سوم واردات گاز خود از روسیه را در بازه زمانی یک ساله کاهش دهد.

این آژانس از ۳۱ عضو خود خواسته بود در ۳۰ روز ۴ درصد (معادل ۶۰ میلیون بشکه) از ذخیره‌سازی نفت خام خود را آزاد کنند.

پس از منتشر شدن این طرح، ژاپن  اعلام کرده بود در تلاش‌های مشترک با آژانس بین‌المللی انرژی برای کاهش قیمت نفت، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه از ذخیره‌سازی راهبردی نفت خود را آزاد می‌کند.

کد خبر 455133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =