عربستان قیمت رسمی فروش نفت برای مشتریانش را افزایش داد

عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک خود را برای عرضه به همه مشتریانش در ماه مه افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عربستان روز دوشنبه (۱۵ فروردین‌ماه) قیمت رسمی فروش انواع نفت خام خود را برای عرضه به همه مناطق جهان در ماه مه افزایش داد، در حالی که قیمت نفت عرضه‌شده به مشتریان آسیایی ریاض به‌طور بی‌سابقه‌ای بالا رفت.

شرکت سعودی آرامکو قیمت رسمی فروش ماه آوریل نفت خام «سبک عربی» را برای عرضه به مشتریان آسیایی ۹ دلار و ۳۵ سنت برای هر بشکه بیشتر از میانگین قیمت نفت خام شاخص‌های عمان/ دوبی تعیین کرد، این رقم ۴ دلار و ۴ سنت بیشتر از ماه پیش است.

سعودی آرامکو همچنین نفت نوع «سبک عربی» را در ماه مه به منطقه شمال غربی اروپا، ۴ دلار و ۶۰ سنت برای هر بشکه بالاتر از نفت خام شاخص برنت دریای شمال عرضه کرد، این رقم یک دلار و ۱۵ سنت بیشتر از ماه پیش از آن است.

قیمت رسمی فروش عربستان برای تحویل در ماه مه به مشتریانش در ایالات متحده آمریکا هم به ارزش مثبت ۵ دلار و ۶۵ سنت برای هر بشکه نسبت به شاخص خام ترش آرگوس (ASCI) تعیین شد که ۲ دلار و ۲۰ سنت بیشتر از آوریل است.

عربستان قیمت نفت خود را بر اساس پیشنهاد مشتریان و پس از محاسبه تغییر ارزش نفت خود نسبت به ماه گذشته، بر اساس قیمت فرآورده‌ها تعیین می‌کند.

کد خبر 455163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =