۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
  • کد خبر: 456181
تداوم تلاش‌های آلمان برای جایگزینی کامل نفت روسیه

وزیر اقتصاد و تغییرات اقلیمی آلمان برای جایگزینی نفت روسیه با منابع دیگر ظرف چند روز آینده اظهار امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رابرت هابک روز سه‌شنبه (ششم اردیبهشت‌ماه) گفت: آلمان امیدوار است ظرف چند روز آینده راهی برای جایگزینی نفت روسیه با منابع دیگر بیاید، این کشور پس از این کار می‌تواند با تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت روسیه کنار بیاید.

آلمان برای کاهش وابستگی خود به واردات انرژی از روسیه، پیش از آغاز درگیرهای نظامی مسکو-کی‌یف مسکو، اعلام کرده بود می‌تواند تا پایان سال از خرید نفت روسیه خودداری کند.
با این حال، ایده ممنوعیت فوری واردات نفت روسیه به اتحادیه اروپا را رد کرده است.

وزیر اقتصاد و تغییرات اقلیمی آلمان در جریان سفر به لهستان برای گفت‌وگو درباره امنیت انرژی به خبرنگاران گفت: امروز می‌توانم بگویم که تحریم نفت روسیه برای آلمان امکانپذیر است.

پس از آغاز درگیری‌های نظامی مسکو-کی‌یف، آلمان یک سوم نفت مورد نیاز خود را از روسیه وارد می‌کرد.

هابک یک ماه پیش گفته بود که که آلمان وابستگی خود به نفت روسیه را به ۲۵ درصد مقدار واردات این کالای راهبردی کاهش داده است.

وی تصریح کرد: نفت روسیه اکنون تنها ۱۲ درصد از نفت خام مورد نیاز آلمان را شامل می‌شود که محموله‌های آن به‌طور کامل به پالایشگاه پی‌سی‌کی (PCK) در منطقه شودت در نزدیکی برلین می‌رود.

بخش زیادی از سهام این پالایشگاه متعلق به شرکت نفت دولتی روسنفت روسیه است و ازسوی این شرکت اداره می‌شود.

وزیر اقتصاد و تغییرات اقلیمی آلمان گفت: الگوی تجاری شودت مبتنی بر خرید نفت روسیه است، این موضوع محل اختلاف است، ما به جایگزینی برای خوراک پالایشگاه شودت نیاز داریم و در روزهای آینده روی آن کار خواهیم کرد.

کد خبر 456181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =