سفر نویدبخش اوجی به کشورهای آمریکای لاتین/ دیپلماسی انرژی ایران توسعه می‌یابد

وزیر نفت این هفته در سفری به کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه همسو با فعال‌سازی دیپلماسی انرژی، دیدارهای پرشماری با مسئولان این کشورها داشت که در جریان این سفر تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی نیز امضا شد.

به گزارش شانا، جواد اوجی ابتدای این هفته ایران را به مقصد کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی ترک کرد. وی در این سفرها مذاکرات مختلفی با سران و مسئولان کشورهایی از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه داشت.

وی در ونزوئلا با نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری و وزیران نفت، امور خارجه، مدیرعامل شرکت ملی نفت و مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفر نویدبخش اوجی به کشور های آمریکای لاتین/ دیپلماسی انرژی ایران توسعه می‌یابد

در جریان سفر به نیکاراگوئه نیز با دانیل اورتگا، رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو داشت، همچنین در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور با حضور ۶ وزیر کابینه نیکاراگوئه حضور یافت و درباره همکاری‌های دو جانبه رایزنی شد.

دیدار با وزیران وزارتخانه‌های انرژی و معادن، صنعت و تجارت، دارایی و اعتبارات عمومی و کشاورزی نیکاراگوئه از دیگر برنامه‌های اوجی بوده است که در زمینه‌های مشترک در حوزه‌های انرژی و کشاورزی مذاکره شد.

سفر نویدبخش اوجی به کشور های آمریکای لاتین/ دیپلماسی انرژی ایران توسعه می‌یابد

اوجی همچنین از بعضی تأسیسات نفتی کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی بازدید کرد.

محورهای مذاکرات و تفاهم‌نامه‌ها توسعه و تولید در میدان‌های نفت و گاز، ارتقا و نوسازی پالایشگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های پالایشگاهی، آموزش نیروی انسانی و کارشناسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صدور خدمات فنی مهندسی و انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی بود.

طی این سفر چهار تفاهم‌نامه و ۲ قرارداد در حوزه نفت و ۲ تفاهم‌نامه در حوزه کشاورزی امضا شد.

کد خبر 456392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =