مهم‌ترین ابزار تأمین مالی صنایع نفت و گاز می‌تواند استفاده از سرمایه بانک‌های داخلی باشد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی مهم‌ترین ابزار برای تأمین مالی صنایع نفت و گاز می‌تواند استفاده از سرمایه بانک‌های داخلی باشد.

حسین حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان اینکه در شرایط کنونی مهم‌ترین ابزار برای تأمین مالی صنایع نفت و گاز می‌تواند استفاده از سرمایه بانک‌های داخلی باشد، گفت: امروز بانک‌های بسیاری وارد حوزه انرژی شده‌اند تا به‌نوعی منابع لازم را برای توسعه صنعت نفت و گاز کشور تأمین کنند.

وی با اشاره به اینکه صنعت نفت برای توسعه به سرمایه‌گذاری نیاز دارد، افزود: این تصور که مجموعه نفت و گاز می‌تواند به‌طور دائم و مستمر به ما درآمد دهد، اما برای نگهداشت تجهیزات آن هزینه نکنیم، تصور اشتباهی است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری داخلی و فعال کردن شرکت‌های پتروشیمی که از نفت و گاز بهره می‌برند برای سرمایه‌گذاری در این حوزه ضروری است.

حسین‌زاده بر ضرورت استفاده از ظرفیت بانک‌ها در سرمایه‌گذاری برای توسعه نفت و گاز تأکید کرد و گفت: بدون شک استفاده از ظرفیت بانک‌ها در طرح‌های نفت و گاز، هم برای صنعت نفت و هم بانک منافع بسیاری خواهد داشت. در بعضی مواقع که تأمین مالی از توان بانک‌ها خارج باشد می‌توان تهاتر نفت با تکمیل طرح‌ها و پروژه‌ها را مدنظر قرار داد.

کد خبر 456618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =