مناطق نفت‌خیز جنوب خود را ملزم به تأمین خوراک پتروشیمی‌ها می‌داند

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به اهمیت صنعت پتروشیمی در شکوفایی اقتصاد کشور، گفت: مناطق نفت‌خیز جنوب خود را ملزم به تأمین خوراک مجموعه‌های پتروشیمی می‌داند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب، علیرضا دانشی در بازدید اعضای کمیسیون انرژی از پتروشیمی مسجدسلیمان که روز چهارشنبه (۲۸ اردیبهشت‌ماه) انجام شد، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی می‌تواند برای ارتقای زنجیره ارزش افزوده در صنعت نفت سبب شکوفایی اقتصاد کشور شود و بر این اساس مناطق نفت‌خیز جنوب خود را ملزم به تأمین خوراک مجموعه‌های پتروشیمی می‌داند.

وی با بیان اینکه پتروشیمی به کمک ویژه بخش بالادستی نفت نیاز دارد، گفت: با کارگروه‌های ویژه‌ای که به همین منظور شکل گرفته اقدام‌های عاجلی را برای پتروشیمی‌ها منطقه انجام خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تأکید بر اینکه برای شکوفایی و بالندگی بهتر این مجموعه خواهیم کوشید، افزود: با فرصتی که با حضور مجموعه کمیسیون انرژی به‌دست آمده می‌توان به رفع مشکلات به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار کمک کرد و تصمیم‌های خوبی برای شکوفایی منطقه گرفت.

دانشی در ادامه با قدردانی از حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس در مسجدسلیمان بیان کرد: فرصت را مغتنم می‌شماریم، زیرا این سفرها برای رفع بسیاری از مشکلات مؤثر خواهد بود.

اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با هدف بازدید از طرح‌های بخش انرژی و آب در شهرستان‌های مسجد سلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا به خوزستان سفر کردند. در این سفر دوروزه، مدیران ارشد وزارتخانه‌های نفت و نیرو حضور دارند تا پس از بررسی‌های کارشناسی، برای کاهش مشکلات موجود، تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شود.

کد خبر 457200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =