افزایش ۶۴۸ هزار بشکه‌ای تولید اوپک‌پلاس در ماه ژوئیه

۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) در بیست‌ونهمین نشست خود بر سر افزایش ۶۴۸ هزار بشکه‌ای عرضه روزانه در ماه ژوئیه (تیرماه - مردادماه) به توافق رسیدند.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس تصمیم امروز (پنجشنبه، ۱۲ خردادماه) نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس که ۱۱ دقیقه طول کشید، تولید نفت خام کشورهای عضو این ائتلاف در ماه ژوئیه ۶۴۸ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

جواد اوجی، وزیرنفت که برای شرکت در بیست‌وهفتمین مجمع انرژی باکو و بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز کاسپین دیروز (چهارشنبه، ۱۱ خردادماه) عازم باکو شده بود، امروز از محل سفارت ایران در آذربایجان در این نشست ویدیوکنفرانسی شرکت کرده است.

اوپک و متحدانش در نوزدهمین نشست خود در ماه ژوئیه توافق کردند هر ماه تولیدشان را در مجموع ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند تا به محدودیت عرضه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز پایان بخشند. این تصمیم از ماه اوت ۲۰۲۱ اجرایی شده است.

اوپک‌پلاس در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران شیوع ویروس کووید-۱۹، تولید خود را از ماه مه سال ۲۰۲۰، ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی محدود، اما پس از آن زمان با بهبود تقاضا، محدودیت عرضه را به مرور تسهیل کرد.

اعضای این ائتلاف تصمیم گرفتند سی‌امین نشست ائتلاف اوپک پلاس ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) برگزار شود.

کد خبر 457693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =