آماده‌سازی ایستگاه اندازه‌گیری گاز وارداتی از ترکمنستان به ایران

سرپرست منطقه ۹ عملیات انتقال گاز از آماده‌سازی ایستگاه اندازه‌گیری گاز وارداتی ترکمنستان در تأسیسات تقویت فشار گاز قلعه‌جیق خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، محی‌الدین مفخمی در این باره گفت: با توجه به برقراری جریان گاز از ترکمنستان و تأکید دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران بر لزوم پایش و اندازه‌گیری کمّی و کیفی گاز دریافتی و تجهیز ایستگاه اندازه‌گیری گاز قلعه‌جیق، عملیات بازرسی، شست‌وشو و تمیزکاری مسیرهای لوله و تجهیزات این ایستگاه در دستور کار منطقه ۹ قرار گرفت.

وی افزود: برای نخستین‌ بار هم شست‌وشوی کامل هر سه مسیر اندازه‌گیری ایستگاه قلعه‌جیق با تلاش همکاران این تأسیسات و مشارکت کارکنان تعمیرات اساسی منطقه ۸ عملیات انتقال گاز مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده با موفقیت انجام شد.

سرپرست منطقه ۹ عملیات انتقال گاز بیان کرد: در این عملیات پس از باز کردن هر سه مسیر اندازه‌گیری A, B, C شامل لوله‌ها، آرام‌کننده‌های جریان و صفحه‌های اوریفیس موجود در مسیرها به‌صورت کامل شست‌وشو و تمیزکاری شد و در ادامه، اندازه‌گیری لازم توسط کارشناسان بازرسان فنی مناطق ۸ و ۹ تکمیل شد.

مفخمی با بیان اینکه همه مسیرهای اندازه‌گیری این پروژه به همراه متعلقات آن در محل‌های مورد نظر نصب شده است، تصریح کرد: نمونه‌گیری برای آنالیز کیفیت گاز ازسوی کارشناس اندازه‌گیری منطقه ۸ و کارشناسان پژوهشگاه صنعت نفت در حضور همکاران اندازه‌گیری امور هماهنگی و نظارت بر انتقال گاز منطقه ۹ انجام شد.

کد خبر 458333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =