استفاده از نخبگان بومی در پارس جنوبی سبب توسعه منطقه می‌شود

نماینده‌ کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس گفت: استفاده از جوانان نخبه و تحصیل‌کرده مناطق پیرامونی پارس جنوبی در مسئولیت‌ها و رده‌های مختلف پالایشگاهی به توسعه و پویایی منطقه کمک می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، موسی احمدی روز پنجشنبه (۱۶ تیرماه) در نشست با احمد باهوش، سرپرست شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: مدیران شرکت‌های مستقر در پارس جنوبی باید برای رضایت‌مندی مردم منطقه گام بردارند، زیرا این اقدام رشد عزت ملی و بین‌المللی را به‌دنبال دارد.

وی افزود: هدف از هم‌زیستی و همکاری دوجانبه میان مردم منطقه و شرکت‌های مستقر در پارس جنوبی پیشرفت کشور است و ارتباط صحیح و دوسویه میان مردم شهرستان‌های همجوار با پارس جنوبی در سرعت‌بخشی پیشرفت منطقه اهمیتی بسزا دارد و لازم است این ارتباط تعاملی بیش از پیش گسترش یابد.

نماینده‌ کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس تصریح کرد: مدیران شرکت‌های اصلی مستقر در پارس جنوبی می‌توانند با تشکیل کارگروهی مشترک در حوزه‌ مسئولیت‌های اجتماعی، کارها و اقدام‌های زیربنایی و مؤثر در منطقه را با شتاب بیشتری مدیریت و راهبری کرده و نگاه مردم منطقه را نسبت به صنعت متحول کنند.

احمدی اظهار کرد: انتظار می‌رود مدیریت جدید مجتمع گاز پارس جنوبی با بهره‌مندی از تجارب ارزشمند و بسیار مهم و با یک نگاه نو و برنامه‌های جدید در منطقه سبب رشد و همکاری بیشتر پارس جنوبی با مناطق پیرامونی باشد.    

وی با اشاره به نشست خود با مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با نگاه بسیار مثبت و دقیق معاون وزیر نفت در امور گاز به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق پیرامونی پارس جنوبی امید می‌رود شاهد آغاز فصلی نو و درخشان در منطقه باشیم.

استفاده از ظرفیت‌های شهرستان‌های پیرامونی برای پیشرفت و امنیت پارس جنوبی

باهوش نیز در این نشست با تأکید بر اینکه بیشتر مشکلات و گره‌های شهرستان‌های همجوار پارس جنوبی با تشکیل یک کارگروه با عضویت شرکت‌های اصلی منطقه گشوده می‌شود، گفت: در سایه‌ همدلی و خرد جمعی شرکت‌های مستقر در منطقه می‌توان از همه‌ ظرفیت‌های مناطق پیرامونی استفاده کرد.

وی افزود: تشکیل یک کارگروه با عضویت فعال شرکت‌های مستقر در منطقه می‌تواند بسیاری از مشکلات مهم و اساسی را در مناطق پیرامونی در بخش‌های بهداشت و درمان، آموزش، اشتغال، راه‌های ارتباطی، تأمین آب و برق برطرف سازد.

سرپرست شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که بیش از هر زمان دیگر نیاز به همدلی، همفکری و ‌هماهنگی در منطقه پارس جنوبی داریم، تصریح کرد: فضای همدلی و هم‌زبانی باید میان مدیران شرکت‌های مستقر در منطقه، مدیران استانی و مناطق پیرامونی پارس جنوبی وجود داشته باشد و بتوانیم در این مسیر مهم راهگشا و گره‌گشای مشکلات منطقه باشیم.

باهوش گفت: برای رضایتمندی جامعه‌ پیرامونی و کاهش مشکلات موجود در منطقه، شرکت‌های مستقر در پارس جنوبی با راهبری سازمان منطقه ویژه، امید می‌رود با تخصیص منابع و ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی، توسعه پایدار در منطقه رقم بخورد و مردم شاهد این درخشش‌های مهم باشند.

کد خبر 459128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =