برگزاری شانزدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست با تأکید بر توسعه بازارهای صادراتی

نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با تأکید بر توسعه بازارهای صادراتی صنایع پلیمری برگزار شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ایران‌پلاست که با حضور تشکل‌ها و انجمن‌های صنایع پایین دستی با مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد، بر رونق بازار صنایع پلیمری، پلاستیک و صنایع مرتبط با هدف توسعه صادرات این صنایع به‌عنوان محور شانزدهمین دوره این رویداد تخصصی تأکید شد.

حاضران در این نشست، ضمن تأکید بر جایگاه ایران‌پلاست به‌عنوان نقطه عطفی در نمایش و عرضه دستاوردها و توانمندی‌های صنایع پلیمری و صنایع مرتبط، تصریح کردند: نمایشگاه ایران‌پلاست، بستری است که با در نظر گرفتن منافع تمامی ذی‌نفعان خود، در میزان افزایش ارزش افزوده صنایع پلیمری و بازارهای صادراتی آن تأثیرگذار است.

به گفته صاحبان و فعالان تشکل‌ها و انجمن‌های صنایع تکمیلی، به‌دلیل بلوغ صنعت پلیمری و اختصاص سهم ۳.۵ میلیارد دلاری این بخش در مجموع صادرات صنعت پتروشیمی، ایران‌پلاست شانزدهم فرصتی شگرف برای مشارکت و حضور شرکت‌ها، تجار بنام خارجی، همچنین انجمن‌های همپای آسیایی و اروپایی است.

بنا بر این گزارش، تثبیت تاریخ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست در دوره‌های آتی، یکی از محورهای نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه بود.

گفتنی است، نخستین شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ایران‌پلاست با حضور انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، انجمن تولیدکنندگان کامپاند و مستربچ، انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان و تولیدکنندگان تجهیزات پلیمری، انجمن ماشین‌سازان و تجهیزات پلیمری ایران، اتحادیه صنایع همگن پلاستیک تهران به میزبانی و مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست ۳۰ شهریور تا دوم مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

کد خبر 460734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =