ادعای تکراری رسانه‌های منتقد دولت درباره گران شدن بنزین رنگ باخته است

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت اعلام کرد: روزنامه‌ای که خبر گرانی بنزین را منتشر کرده، با رجوع به آرشیو خود می‌تواند به‌خوبی قضاوت کند که در چند ماه گذشته چند بار شایعه افزایش قیمت بنزین را بدون هیچ مستنداتی مطرح کرده که با گذشت مدت زمان نه‌چندان طولانی، خلاف واقع بودن آن مشخص شده است.

به گزارش شانا، متن توضیحات اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در واکنش به مطلب روزنامه آرمان ملی درباره گران شدن بنزین به شرح زیر است:

«برخلاف نظر نویسنده و کارشناس روزنامه آرمان ملی، با وجود افزایش خیره‌کننده مصرف بنزین پس از مهار کرونا، با مدیریت منابع موجود و ذخیره‌سازی‌های مناسب، همچنان نیازی برای واردات بنزین وجود ندارد، البته آنچه مسلم است اینکه اصلاح الگوی مصرف و مصرف بهینه و جلوگیری از قاچاق آن به‌عنوان یکی از احکام قوانین دائمی، جایگاه ایران را به‌عنوان یک صادرکننده بنزین و دیگر فرآورده‌ها تثبیت خواهد کرد.

انجام طرح‌های آزمایشی مانند اصلاح طرح یارانه بنزین و تخصیص یارانه بنزین برای همه در جزیره کیش، به‌منظور شناخت نواقص احتمالی طرح بوده و نتایج اجرای آن فارغ از موفق یا ناموفق بودن، ارتباطی با موضوع افزایش قیمت بنزین نداشته و ندارد و هر نوع تحلیلی بر این اساس فاقد صحت است.

آنچه تاکنون بارها بر آن تأکید شده این است که هم‌اکنون دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد و انتشار شایعات و برخی قیمت‌هایی که در رسانه‌ها انتشار می‌یابد تنها حدسیات و سناریوسازی در این زمینه و عاری از حقیقت است. توصیه ما به رسانه‌ها و به‌ویژه روزنامه آرمان ملی به‌عنوان یک رسانه رسمی این است که در خصوص قیمت بنزین، با تیترهای جنجالی و برآمده از شایعات، فضای فکری مخاطبان خود را بی‌جهت مشوش و آلوده به شایعات نکنند.

روزنامه آرمان ملی با رجوع به آرشیو خود می‌تواند به‌خوبی قضاوت کند که در چند ماه گذشته چند بار شایعه افزایش قیمت بنزین را بدون هیچ مستنداتی مطرح کرده که با گذشت مدت زمان نه‌چندان طولانی، خلاف واقع بودن آن مشخص شده است.»

کد خبر 460965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =