گازرسانی مصداق توزیع عادلانه امکانات و محرومیت‌زدایی است

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی هم موجب توسعه کشور می‌شود و هم به‌معنای توزیع عادلانه امکانات و محرومیت‌زدایی است.

به گزارش خبرنگار شانا، ذبیح‌الله اعظمی‌ ساردوئی امروز (یکشنبه، ششم شهریورماه) در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات طرح‌های گازرسانی در هفته دولت که در محل ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد با گرامیداشت هفته دولت گفت: گازرسانی محور توسعه و پیشرفت کشور و به‌معنای توزیع عادلانه امکانات و محرومیت‌زدایی است.

وی افزود: وجود گاز در روستاها ضمن اینکه امنیت غذایی ایجاد می‌کند از مهاجرت روستاییان و عشایر نیز جلوگیری خواهد کرد.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس با بیان اینکه این حوزه انتخابیه منطقه کشاورزی است و گلخانه‌های متعددی در آن وجود دارد، تصریح کرد: عملیات گازرسانی به گلخانه‌های این منطقه لازم و ضروری است، از این رو باید تسهیلات لازم برای گازرسانی به گلخانه‌های این منطقه در نظر گرفته شود.

اعظمی‌ساردوئی اظهار کرد: موضوع کاهش سهمیه سوخت کشاورزان منطقه نیز باید پیگیری و برطرف شود.

به گزارش شانا، آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۶۰۹۶ پروژه گازرسانی و توسعه‌ای صنعت گاز امروز (دوشنبه، ششم شهریورماه)، هم‌زمان با پنجمین روز از هفته دولت با اعتبار ۱۵۶ هزار میلیارد ریال با حضور جواد اوجی، وزیر نفت و جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

این پروژه‌ها شامل بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی به ۱۶ شهر، ۱۰۹۱ روستا و ۱۹۵۹ واحد صنعتی با اعتباری نزدیک به ۷۸ هزار میلیارد ریال، همچنین آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۹ شهر، ۹۲۸ روستا و ۲۰۹۱ واحد صنعتی با اعتباری حدود ۵۳ هزار میلیارد ریال می‌شود.

براساس این گزارش، پروژه‌های زیرساختی شامل گشایش پروژه خط انتقال زاهدان - زابل و خط انتقال گاز فاز ۲ زرند - کرمان با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد ریال نیز از جمله پروژه‌های زیرساختی است که با فرمان وزیر نفت و با حضور مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افتتاح شدند.

کد خبر 461212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =