صرفه‌جویی حدود ۴۲ میلیارد ریالی در شرکت زاگرس جنوبی

۴۱ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال صرفه‌جویی اقتصادی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با ساخت ۲۰ عدد کارت‌ الکترونیکی سیستم کنترل توربوکمپرسورهای ایستگاه تقویت فشار گاز نار حاصل شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، سید ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، با اشاره به همکاری نکردن و پایبند نبودن کشور سازنده توربوکمپرسور برای ارائه خدمات پشتیبانی اظهار کرد: توربوکمپرسورهای ایستگاه تقویت فشار میدان نار، ساخت یکی از کشورهای اروپایی است و شرکت سازنده بعد از شدت گرفتن تحریم‌ها از ارائه خدمات پشتیبانی آنها خودداری کرد اما با همکاری دوجانبه کمیته ساخت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و بخش خصوصی در زمینه دانش‌فنی، کارت‌های الکترونیکی آن  بومی‌سازی شد. این کارت‌های سیستم کنترل توربین، وظیفه تبادل اطلاعات به داخل توربین را به‌عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه هزینه ساخت این کارت‌ها در مقایسه با واردات نمونه‌های خارجی بسیار پایین‌تر است، افزود: با ساخت این کارت‌ها افزون بر سود و صرفه اقتصادی به‌دست آمده تکنولوژی ساخت آنها نیز بومی‌سازی و کشور از واردات آن بی‌نیاز شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با تأکید بر اینکه در صورت تأمین نشدن این کارت‌ها، تولید میدان نار متوقف می‌شد، تصریح کرد: ایستگاه تقویت فشار گاز نار با تولید روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب، دارای چهار ردیف توربوکمپرسور است که نگهداشت آنها به‌منظور استمرار تولید و انتقال گاز اهمیت بالایی دارد.

محمدی در پایان با اشاره به اینکه این کارت‌ها با تلاش کمیته ساخت داخل این شرکت با مرکزیت اداره کالا ساخته شده است، از تلاش و پیگیری‌های بی‌وقفه همه اداره‌ها و کارشناسان فعال در ساخت این کارت‌ها تقدیر کرد.

بر اساس این گزارش، این کارت‌ها شامل ماژول‌های سیگنال‌های آنالوگ ورودی، سیگنال‌های دیجیتال ورودی، سیگنال‌های دیجیتال خروجی، سیگنال‌های فرکانسی ورودی، سیگنال‌های آنالوگ خروجی، موقعیت‌دهنده آنالوگ، ارتباطی فرکانسی، پردازشگر مرکزی و کابل ویژه ارتباطی است.

کد خبر 461675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =