خط انتقال گاز «رشت - چلوند» جایگزین خط لوله اول سراسری می‌شود

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و هیئت همراه در سفری دوروزه به گیلان از پروژه خط انتقال گاز  ۴۲ اینچ «رشت - چلوند» بازدید کردند. این خط لوله قرار است جایگزین خط لوله اول سراسری گاز شود.

به گزارش شانا، نعمت‌الله شهرویی، مجری این طرح در توضیحاتی گفت: در نشستی که روز سه‌شنبه (۲۲ شهریورماه) با حضور رضا نوشادی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، هیئت همراه، معاون استاندار گیلان، نمایندگان اداره‌های توزیع برق، آب و فاضلاب، منطقه ۹ عملیات انتقال گاز و دیگر عوامل اجرایی استان برگزار شد، روند پیشرفت این پروژه و موضوعات مرتبط با تحصیل اراضی بررسی شد.

وی با بیان اینکه نشست با سازمان‌های استان در روز چهارشنبه (۲۳ شهریورماه) نیز ادامه یافت، اظهار کرد: پس از  اتمام نشست، بازدید میدانی مقام‌های شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از پروژه در محل ایستگاه لانچر لاکان رشت آغاز شد و مدیران با حضور در امتداد خط لوله در مجاورت شهرهای صومعه سرا و رضوانشهر با کارشناسان این حوزه درباره مسائل تخصصی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

شهرویی با بیان اینکه خط لوله ۴۲ اینچ رشت - چلوند در مجاورت خط لوله موجود اول سراسری در حال اجرا است، تصریح کرد: با توجه به گذشت ۵۰ سال از احداث خط لوله اول سراسری گاز، ضرورت داشت که خط لوله جدید جایگزین آن شود و از این‌رو اجرای پروژه رشت - چلوند به طول ۱۵۱ کیلومتر و قطر ۴۲ اینچ در دستور کار قرار گرفته است.

کد خبر 462068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =