مشکلی در زمینه تأمین کود اوره وجود ندارد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط وزیر نفت در زمینه تأمین کود اوره مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمدجواد عسکری در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه، ۲۹ شهریورماه) کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی که با حضور جواد اوجی وزیر نفت برگزار شد گفت: در این نشست از وزیر نفت دعوت کردیم تا گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در حوزه مأموریتی خود ارائه کند. بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده توسط وزیر نفت در زمینه تأمین کود اوره مشکلی وجود ندارد و اعتبارات برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی تأمین شده و در قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز آمده است و اکنون وزارت نیرو باید اقدام‌های لازم را انجام دهد.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه تأمین سوخت موتورهای دیزل، تراکتور، کمباین و ماشین‌آلات نیز در نشست امروز مباحثی مطرح شد، افزود: ستاد مبارزه با قاچاق سوخت دستورعمل‌هایی دارد و با توجه به نیاز اساسی در زمینه تأمین گندم مورد نیاز کشور نمی‌توانیم منتظر اجرای دستورعمل این سازمان باشیم. به مسئولان این سازمان اعلام کردیم حوزه نظارتی خود را تعیین تکلیف کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تصریح کرد: در نشست امروز وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد نیازهای بخش کشاورزی به سوخت را در سامانه سدف بارگذاری و وزارت نفت نیز باید آن را تأمین کند و در نهایت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و سوخت بر آن نظارت داشته باشد. باید کشاورزان بدون دغدغه سوخت مورد نیاز خود را تأمین کنند.

کد خبر 462277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =