۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
  • کد خبر: 463448
شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز اعلام کرد که تعداد دکل‌های نفت و گاز طبیعی شرکت‌های حفاری آمریکا در ماه اکتبر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت بیکر هیوز در گزارشی اعلام کرد شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به ۲۸ اکتبر (ششم آبان‌ماه) کاهش، اما به‌دلیل تداوم فعالیت شرکت‌های حفاری با وجود قیمت‌های بالای انرژی و رشد سوددهی، در ماه اکتبر برای نخستین بار از ماه ژوئیه تاکنون افزایش یافته است.

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز در گزارش روز جمعه (ششم آبان‌ماه) اعلام کرد که تعداد دکل‌های نفت و گاز که نشان‌دهنده اولیه تولید در آینده به‌شمار می‌رود، در هفته یادشده با سه دستگاه افزایش به ۷۶۸ کاهش یافت.

به گفته بیکر هیوز، با وجود کاهش این هفته، مجموع دکل‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲۴ دستگاه معادل ۴۱ درصد افزایش داشته است.

تعداد دکل‌های نفتی آمریکا در هفته یادشده با دو دستگاه کاهش به ۶۱۰ دستگاه رسید، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه کاهش به ۱۵۶ دستگاه رسید که پایین‌ترین تعداد از ماه ژوئیه تاکنون به‌شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، شرکت‌های حفاری در ماه اکتبر پس از فعال کردن ۶ دکل نفتی و کاهش سه دکل گازی، سه دکل دیگر اضافه کردند. این نخستین کاهش ماهانه در شمار دکل‌های حفاری گاز از ماه اوت سال ۲۰۲۱ تاکنون به‌شمار می‌رود.

کد خبر 463448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =