افزایش مصرف گاز بخش خانگی و تجاری معادل ۲ فاز پارس جنوبی

وزیر نفت اعلام کرد که مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری معادل ۲ فاز پارس جنوبی نسبت به زمان مشابه پارسال افزایش یافته است، همچنین از مصوبه‌های خوبی برای افزایش رضایتمندی کارکنان صنعت نفت خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، جواد اوجی امروز (جمعه، دوم دی‌ماه) در بازدید از مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، گفت: امروز برای بررسی توزیع، عرضه و مصارف گاز به‌طور سرزده به مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز آمدم و ارتباط زنده‌ای با پالایشگاه‌ها و سکوهای پارس جنوبی داشتم.

وی ادامه داد: اکنون روزانه نزدیک به ۷۰۵ میلیون مترمکعب در روز (حدود ۷۰ درصد گاز کشور) از این حوزه برداشت می‌کنیم و آمادگی ۱۰۰ درصدی برای تأمین گاز با تدابیر اندیشیده‌شده و انجام تعمیرات اساسی در خطوط لوله، سکوهای برداشت گاز، پالایشگاه‌ها و ایستگاه‌های تقلیل فشار وجود دارد.

وزیر نفت با بیان اینکه مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری ۶۰ میلیون مترمکعب در روز، معادل ۲ فاز پارس جنوبی نسبت به پارسال افزایش یافته است، تصریح کرد: از همه مردم می‌خواهیم برای بهینه‌سازی مصرف تلاش کنند و اقدام‌های خوبی برای تشویق مشترکان هم در نظر گرفته شده و با هر یک درصد کاهش مصرف، شامل ۳ درصد تخفیف گازبها می‌شوند و اگر مشترکی نسبت به مصرف پارسال خود ۳۰ درصد صرفه‌جویی داشته باشد، گازبهای رایگان خواهد داشت.

اوجی همچنین مردم را پوشیدن لباس‌های گرم و رعایت دمای رفاه ۱۸ - ۲۱ توصیه کرد.

وی در این بازدید در ارتباط تلفنی با احمد باهوش، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی ضمن خداقوت به همه کارکنان صنعت گاز و نفت و پارس جنوبی، بر آمادگی حداکثری برای تأمین پایدار گاز تأکید کرد.

قدردانی از سران قوا/ مالیات کارکنان صنعت نفت مانند دیگر کارکنان دولت شد

وزیر نفت در ادامه با قدردانی از سران قوای سه‌گانه اظهار کرد: مالیات کارکنان صنعت نفت مانند دیگر کارکنان دولت شد و از این بابت از سران قوا تشکر می‌کنیم و ان‌شاءالله انگیزه‌ای دوچندان در کارکنان به‌وجود می‌آید.

۶ خوان اجرای ماده ۱۰ طی شده است

اوجی در پایان اعلام کرد: در بحث ماده ۱۰ هم ۶ خوان طی شده و تنها گذر از خوان هفتم مانده و ان‌شاءالله تأیید مسئولان ارشد نظام را می‌گیریم که سبب رضایتمندی همکاران شود.

کد خبر 466383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =