موافقت با درخواست مشترک وزارتخانه‌های نفت و کشور درباره حمل‌ونقل پاک

درخواست مشترک وزارتخانه‌های نفت و کشور درباره حمل‌ونقل درون‌شهری عمومی و پاک در نشستی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری بررسی و با آن موافقت شد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، در نشست بررسی طرح‌های توسعه حمل‌ونقل عمومی که روز سه‌شنبه (۱۳ دی‌ماه) و با حضور جواد اوجی، وزیر نفت برگزار شد، محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده درباره مقدار آلایندگی موتورسیکلت‌ها، بر لزوم استفاده از وسایل حمل‌ونقل برقی به‌ویژه در ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور تأکید کرد.

در این نشست درخواست مشترک وزارتخانه‌های نفت و کشور درباره حمل‌ونقل درون‌شهری عمومی و پاک بررسی شد و پس از ارائه توضیحات فنی و اقتصادی، با این درخواست موافقت شد.

بر اساس این طرح مقرر شد از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مبلغ ۴ میلیارد دلار برای تأمین ۳۴۶ هزار وسیله حمل‌ونقل جدید و بهینه برای کاهش آلودگی هوا از جمله اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی و موتورسیکلت‌های برقی یا پایه گازسوز هزینه شود.

در ادامه مقرر شد بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، ۵۰۰ میلیون یورو برای اجرای طرح جایگزینی اتوبوس‌های جدید با اتوبوس‌های فرسوده تخصیص یابد و این طرح هرچه زودتر عملیاتی شود.

کد خبر 466840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =