افزایش ۴۰ درصدی تولید شرکت نفت و گاز کارون با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون در تشریح اقدام‌های این شرکت، از افزایش ۴۰ درصدی تولید با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، حسن شهرویی در سومین روز از نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت اهواز در نشست با اصحاب رسانه، شرکت نفت و گاز کارون را بزرگ‌ترین شرکت بهره‌برداری تولیدی در کشور اعلام و تصریح کرد: در سه ماه اخیر تولید در شرکت نفت و گاز کارون ۴۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی این افزایش تولید براساس سیاست‌های وزارت نفت، شرکت ملی نفت و مناطق نفت خیز جنوب برای تأمین گاز و نفت انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون این افزایش ۴۰ درصدی تولید را عامل تأمین گاز مورد نیاز بخشی از کشور در فصل زمستان دانست و افزود: برای این افزایش تولید نیازمند اجرای پروژه‌هایی بودیم تا بهبود عملکرد تولید داشته باشیم و کاهش ریسک تولید را محقق کنیم که خوشبختانه چنین مسئله‌ای محقق شد.

شهرویی افزود: در این زمینه حدود ۱۷۰ طرح با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان اجرایی شد تا بتوانیم این مهم را محقق کنیم.

وی گفت: بیش از یک میلیون بشکه ظرفیت تولید شرکت کارون بود که با احتساب کاهش‌های تکلیفی، ۱۰۰ درصد تعهد تولید در این شرکت محقق شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون با اشاره به همکاری این شرکت با سازمان محیط زیست تصریح کرد: تلاش ما این است که کمترین گازسوزی را در محدوده شهر اهواز داشته باشیم، در این زمینه پروژه‌هایی انجام شده و بخشی در حال اجراست و در حالی که بیش از ۹۵ درصد کاهش گازسوزی داشته‌ایم، تلاش می‌کنیم بتوانیم این حداقل گازسوزی را که نیز کاهش دهیم.

شهرویی همچنین درباره بحث خرید کالا و حمایت از ساخت داخل، بیان کرد: بیش از ۱۹۶ میلیارد تومان خرید داخل و در راستای حمایت از سازندگان و تولید کنندگان داخل داشته‌ایم.

وی همچنین به‌ موضوع گازسوزی مشعل‌ها اشاره و اظهار کرد: در این زمینه قرادادها و پروژه‌هایی در حال انجام است و بهسازی مشعل‌ها نیز در دست اجرا قرار دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون، هم‌اکنون با اجرای طرح‌های آماک کمتر از ۵ درصد گازسوزی در شرکت نفت و گاز کارون داریم.

شهرویی افزود: تلاش شده تا این ۵ درصد در تأسیساتی باشند که در فاصله‌ای دورتر از شهر اهواز قرار دارند و این مسئله مدیریت شده است.

وی تصریح کرد: برای چاه‌هایی که افت فشار دارند برنامه استفاده از تلمبه‌های درون‌چاهی در دست اقدام است که برای ۶۰ حلقه چاه نیز این تلمبه‌ها در حال استفاده است و در برنامه داریم تا این تعداد به ۱۴۰ حلقه چاه برسد تا با استفاده از تلمبه‌های درون‌چاهی استخراج نفت بیشتری داشته باشیم.

کد خبر 468850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =