افزایش روند همکاری‌ و سرمایه‌گذاری‌های ایران و عمان در همه بخش‌ها از جمله انرژی

افزایش روند همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های ایران و عمان در همه بخش‌ها از جمله انرژی در دیدار معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر انرژی عمان مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، محمد مخبر روز شنبه (۱۳ اسفندماه) در دیدار با «سلیم بن ناصر العوفی»، فرستاده ویژه پادشاه عمان و وزیر انرژی و معادن این کشور گفت: با وجود رویکرد مهم و راهبردی مقام‌های دو کشور برای توسعه مناسبات تجاری فیمابین، هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد که باید با رفع موانع پیش رو به اهداف مورد نظر دست یابیم.

وی مسائل بانکی را مانع اصلی سر راه توسعه مناسبات تجاری میان دو کشور دانست و افزود: پایه و بنیان هر رابطه اقتصادی، مبادلات بانکی است، از این رو باید رفع مسائل بانکی را به‌عنوان یک اولویت در دستور کار قرار دهیم.

معاون اول رئیس‌جمهوری از وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان به‌عنوان رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان خواست برگزاری نشست‌های این کمیسیون افزایش یابد و زمینه‌های همکاری مشترک میان دو کشور با برنامه زمان‌بندی دقیق پیگیری شود.

سلیم بن ناصر العوفی، فرستاده ویژه پادشاه عمان و وزیر انرژی و معادن این کشور نیز در این دیدار از مأموریت ویژه خود برای پیگیری روند همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های دو کشور در همه بخش‌ها از جمله انرژی خبر داد و گفت: به دستور پادشاه عمان باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مسائل پیش روی توسعه همکاری‌های تهران و مسقط را حل و فصل کنیم.

وی روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در سطح منطقه را روابطی عالی و ممتاز توصیف و تصریح کرد:‌ تلاش ما این است که مناسبات تجاری را به سطح روابط سیاسی و صمیمانه دو کشور برسانیم.

وزیر سرمایه‌گذاری عمان نیز که در این دیدار حضور داشت، بر لزوم بسترسازی برای فعال شدن بخش خصوصی و تجار دو کشور تأکید کرد و گفت: باید فرصت و شرایط مطلوبی برای همکاری بخش خصوصی دو کشور فراهم کنیم تا از این طریق همکاری‌های اقتصادی ارتقا یابد.

کد خبر 469928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =