اهتمام شرکت ملی نفت به تحقق شعار سال ۱۴۰۲/ طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز به‌عنوان هدف راهبردی با قدرت ادامه دارد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر اهتمام این شرکت به تحقق شعار سال تأکید کرد و گفت: در دوره فعالیت وزارت نفت در دولت سیزدهم افزایش تولید در بخش نفت و گاز اولویتی جدی بوده و با فرمایش‌های مقام معظم رهبری این مقوله به‌عنوان هدفی راهبردی با همه توان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری نقشه راه و مسیر حرکت ما در بخش‌های مختلف است و ما در این شرکت برای تحقق اهداف مشخص شده و برای اعتلای ایران عزیز به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب لبیک می‌گوییم، افزود: در مسیر تحقق شعار سال به‌زودی کارگروهی ویژه برای این بخش ایجاد خواهد شد.

وی افزود: در بخش رشد تولید که مرتبط با حوزه فعالیت و ماموریت شرکت ملی نفت ایران است، همه توان و امکانات سازمان برای ارائه بهترین عملکرد به‌کار گرفته شده و خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه تولید در شرکت ملی نفت ایران دارای سه مؤلفه اصلی است، افزود: افزایش تولید در شرایطی رخ می‌دهد که مؤلفه‌هایی مانند فناوری، سرمایه‌گذاری و فرآیندهای کاری مدنظر قرار گیرند.

وی تأکید کرد: لازم است با استفاده از توانمندی بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری از جمله دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، پروژه‌های پایلوت میدانی ازدیاد برداشت را با سرعت بیشتری جلو ببریم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در باب فرآیندها هم به‌دنبال بازآرایی سیستم یکپارچه تولید در سطح دارایی‌ها، چاه، خطوط لوله و مخزن هستیم و تلاش داریم با اتخاذ رویکرد یکپارچه و نظام‌مند به تولید، رشد تولید را رقم بزنیم، تصریح کرد: البته وظیفه خود را صرفاً تولید نفت و گاز نمی‌دانیم و معتقدیم در قبال تولید دانش و فناوری هم مسئول هستیم و گزافه نیست اگر بگوییم حمایت از توسعه و تولید فناوری، همگام با تولید نفت و گاز، منجر به رشد تولید خواهد شد.

خجسته‌مهر بیان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز به موازات تلاش برای جذب سرمایه‌ خارجی، به فرمایش رهبر معظم انقلاب به‌دنبال ایجاد الگوهای کسب‌وکار دانش‌بنیان و تولیدمحوری خواهیم بود که تسهیل‌کننده ورود مردم و بخش‌های تعاونی به عرصه سرمایه‌گذاری به‌منظور افزایش تولید باشد.

وی گفت: همکاران ما در شرکت ملی نفت ایران همه توان و امکانات را برای توسعه میدان‌های نفت و گاز به ویژه میدان‌های مشترک، استفاده حداکثری از توان داخل در طرح‌ها و بهره‌مندی از توان و تخصص شرکت‌های دانش‌بنیان برای تحقق یک صنعت نفت دانش‌محور و ایرانی‌محور به‌کار خواهند گرفت.

کد خبر 470540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =