رونمایی از ۲ کتاب حوزه اچ‌اس‌ئی صنعت پتروشیمی

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از دو کتاب حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) صنعت پتروشیمی رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، کتاب‌های «فضای سبز صنعت پتروشیمی» و «مجموعه الزامات و راهنماهای مدیریت شرایط اضطراری در صنایع پتروشیمی» امروز (شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی توسط مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی رونمایی شد.

داود عمادی، رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این آیین با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲۸۸۵ هکتار فضای سبز در صنعت پتروشیمی ایجاد شده است، اظهار کرد: الزام سازمان محیط زیست برای ایجاد فضای سبز معادل ۱۰ درصد فضای صنعتی است اما در صنعت پتروشیمی هم‌اکنون ۵۳.۵ درصد معادل زمینی که در اختیار صنعت است، فضای سبز ایجاد شده است.

وی درباره کتاب‌ «فضای سبز صنعت پتروشیمی» گفت: در این کتاب جزئیات فضای سبز ایجاد شده به تفکیک هاب‌ها و شرکت‌های مختلف پتروشیمی و همچنین برنامه آینده در این زمینه آمده است.

رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و بیش از ۶۰ میلیون دلار در پنج سال گذشته برای مسائل محیط زیستی صنعت پتروشیمی هزینه شده است.

عمادی در زمینه کتاب «مجموعه الزام‌ها و راهنماهای مدیریت شرایط اضطراری در صنایع پتروشیمی» توضیح داد: مجموعه الزام‌ها و راهنماهای ایمنی، آتش‌نشانی، بهداشت و محیط زیست صنعت پتروشیمی از گذشته موجود بود بنابراین این کتاب با هدف ارائه دستورعمل‌های مدیریت شرایط اضطراری در صنایع پتروشیمی تدوین شده است.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت‌ماه) به‌طور رسمی آغاز به‌کار کرد، این رویداد هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ دایر است و امروز (شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) به‌کار خود پایان داد.

کد خبر 472529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =