اعلام حمایت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت‌های صاحب فناوری حمایت کرد.

به گزارش شانا به نقل از  شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، محسن خجسته‌مهر امروز (چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه نخستین روز نمایشگاه صنعت نفت با اشاره به استقبال و حضور بیش از ۱۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی، نمایشگاه را فرصتی برای گرد هم آوردن صنعتگران فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از سراسر جهان دانست و گفت: در این فضای مشترک امکان گسترش تعامل با دیگر کشورها و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی، تبادل اطلاعات، سرمایه‌گذاری، امضای قراردادها و تفاهمنامه‌های مختلف در زمینه مبادله کالا، خدمات، فناوری، توسعه و ... فراهم می شود.

به گفته وی، در نمایشگاه بیست‌وهفتم تازه‌ترین دستاوردهای روز در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به نمایش گذاشته می‌شود، از این‌ رو شرکت‌های فعال در حوزه انرژی می‌توانند ضمن آشنایی با فناوری‌های‌ نو، شرح نیازها و همکاری با مجموعه بزرگ صنعت نفت، در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری یا امضای قرارداد همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رشد تولید و توسعه اشتغال در عرصه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه نفت ۱۴۰۲ اعلام کرد و افزود: دانشجویان، پژوهشگران، گروه‌های استارتاپی و حتی افراد جویای کار می‌توانند از فرصت برگزاری این نمایشگاه برای شناخت نیازمندی‌ها، فناوری‌ها و مهارت‌های پرکاربرد صنعت نفت و... استفاده و با تقویت توانمندی، خود را برای ورود به بازار کار و همکاری با شرکت‌های نفتی آماده کنند.

خجسته‌مهر با اشاره به تولید فناورانه به‌عنوان یکی از راهبردهای مورد تأکید شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بیست‌وهفتم تصریح کرد: سیاست‌ حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی و تأمین‌کنندگان فناوری‌های دانش‌بنیان از جمله مواردی است که با شدت گرفتن تحریم‌ها همواره مورد توجه شرکت نفت بوده و با روی کار آمدن دولت سیزدهم نیز شکل جدی‌تر و در نتیجه عملی‌تری به خود گرفته است.

وی با اعلام حمایت از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت‌های صاحب فناوری اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نیز مانند سال ۱۴۰۱، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری حضور فعال و مؤثری خواهند داشت.  

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: مصرف بهینه از دیگر راهبردهای مورد تأکید این شرکت در نمایشگاه نفت امسال است که در این زمینه نیز باید مسیر جدیدی را طرح‌ریزی کرد و به‌صورت ویژه به‌دنبال تولید دانش بومی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی باشیم.

کد خبر 472713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =