صندوق‌های بازنشستگی کشوری و ضمانت صادرات تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق ضمانت صادرات با هدف حمایت از توسعه صادرات کشور و بیمه محصولات صادراتی هلدینگ‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، تفاهم‌نامه همکاری صندوق‌های بازنشستگی کشوری و ضمانت صادرات با هدف ایجاد چارچوب همکاری‌ها بین این دو نهاد در زمینه حمایت از توسعه صادرات کشور و افزایش سرمایه‌گذاری خارجی بین سید امیر برهانی نائینی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران و نعمت‌الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ظهر امروز (پنجشنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه دومین روز از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امضا شد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه به خبرنگار شانا گفت: امیدوارم با امضای این تفاهم‌نامه به تسهیل صادرات محصولات هلدینگ‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری کمک کنیم. چراکه در ذیل این تفاهم قرار شده است این هلدینگ‌ها محصولاتشان را تحت بیمه صندوق ضمانت صادرات کشور صادر کنند و چنانچه احیاناً در پروسه صادرات با مشکلی روبه‌رو شدند، صندوق ضمانت صادرات خسارت آنها را پوشش دهد تا دارایی‌های هلدینگ‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری حفظ شود.

وی تصریح کرد: صندوق ضمانت صادرات کشور در سال ۱۴۰۱، پوشش بیمه‌ای ۲ میلیارد دلار محصولات صادراتی اعم از غذایی، پتروپالایشی، نفتی وگازی را انجام داده است. امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه امسال بیمه تمام محصولات صادراتی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری را پوشش دهیم.  

براساس این گزارش، ارتقای تأمین مالی صادراتی برای صادرکنندگان و سرمایه‌گذاران ایرانی فعال در حوزه صادرات کالا و یا خدمات و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و پژوهشی و بازاریابی طرفین در افزایش ضریب نفوذ خدمات صندوق و بیمه‌های اعتبار صادراتی از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.  

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت‌ماه) به‌طور رسمی آغاز به‌کار کرد، این رویداد هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ دایر است و ۳۰ اردیبهشت‌ماه (شنبه) به‌کار خود پایان می‌دهد. نمایشگاه امسال با رونق دوباره صنعت نفت شاهد حضور ۲۰۰ شرکت خارجی از ۱۳ کشور جهان است.

کد خبر 472753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =