حضور دانش‌بنیان‌ها در بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت نشان‌دهنده اعتماد به تولیدات جوانان ایرانی است

سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز بسیاری از تجهیزات صنعت نفت از سوی مجموعه‌های دانشگاهی و دانشجویی و دانش‌بنیان تولید می‌شوند، گفت: حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت نشان‌دهنده اعتماد به تولیدات جوانان ایرانی است.

علی بهادری‌جهرمی امروز (شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) با حضور در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ضمن بازدید از شرکت‌ها و غرفه‌های مستقر در این نمایشگاه به خبرنگار شانا گفت: حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه امسال به نسبت سال گذشته دو برابر شده که هم جای خوشحالی دارد و هم نشان‌دهنده همکاری شرکت‌های خارجی با حوزه انرژی و نفت ایران است.

وی به حضور گسترده شرکت‌های داخلی در نمایشگاه نفت امسال اشاره کرد و افزود: شرکت‌های مختلف داخلی در این نمایشگاه حضور دارند که بخشی از آن را امروز مشاهده و بازدید کردیم، البته حضور شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان بسیار چشمگیر بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: مشاهده تأمین نیاز بازار صنعت نفت توسط مجموعه‌های دانشگاهی، دانشجویی و ایرانی بسیار خوشحال‌کننده است. بنده موردی مشاهده نکردم که شرکت‌های دانش‌بنیان نتوانند آن را به نتیجه برسانند، ممکن است زمان برده باشد، سرانجام محصول موردنظر تولید شده است.

بهادری‌جهرمی با بیان اینکه شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان در عرصه نفت به حمایت هرچه بیشتر نیاز دارند، اظهار کرد: باید به این شرکت‌ها و دستاوردهای ایرانی بیشتر اعتماد کنیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

وی نمایشگاه نفت را قرار گرفتن توانمندی‌های شرکت‌ها و تولیدکنندگان در برابر مصرف‌کنندگان دانست و گفت: در همین بازدید امروز نیز مشاهده کردم که بسیاری از تولیدکنندگان محصولات نفتی قراردادهایی با بعضی از شرکت‌ها امضا کرده‌اند که جای بس خوشحالی دارد.

کد خبر 472941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =