عملیات اجرایی مرحله دوم توسعه لایه نفتی پارس جنوبی آغاز شد

عملیات اجرایی مرحله دوم توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شانا، عملیات اجرایی مرحله دوم توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی که قرارداد آن اسفندماه ۱۴۰۰ امضا شده بود، همزمان با برگزاری آخرین روز از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمدحسین متجلی مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، موسی احمدی نایب‌رئیس کمیسیون انرژی و جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) از طریق ارتباط تصویری زنده با شناور پالایشی کوروش در خلیج فارس آغاز شد.

قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری توسعه فاز دوم لایه‌های نفتی میدان مشترک پارس جنوبی به مدت ۲۰ سال و در چارچوب قرارداد جدید بالادستی اجرایی می‌شود و طرف قرارداد موظف است همه منابع مالی لازم به‌منظور اجرای طرح شامل هزینه‌های مستقیم سرمایه‌ای، هزینه‌های غیرمستقیم و هزینه‌های بهره‌برداری را تأمین کند.

لایه‌ نفتی میدان مشترک پارس جنوبی با حدود ۹۰۰ میلیون بشکه ذخیره نفت درجا، در خلیج‌فارس و در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از ساحل ایران و در مرز مشترک با قطر واقع شده است.

مرحله نخست توسعه این میدان با حفاری ۷حلقه چاه در اواخر سال ۱۳۹۵بهره‌برداری شد، تأسیسات لایه‌های نفتی پارس جنوبی شامل یک سکوی سرچاهی و یک شناور پالایشی (FPSO) است.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی با حضور ۱۵۰۰ شرکت فعال در حوزه‌های مرتبط با صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد.

کد خبر 473041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =