توافق‌های ایران و چین در حوزه انرژی وارد مرحله اجرا شده‌اند

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: همه توافق‌نامه‌های حاصل از سفر رئیس‌جمهوری به چین از جمله توافق‌ها در حوزه انرژی وارد مرحله اجرا شده‌ است.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، سیداحسان خاندوزی امروز (سه‌شنبه، دوم خردادماه) در نشست خبری با بیان اینکه برنامه اقتصادی کوتاه‌مدت دولت با عنوان بسته سیاست‌های مهار تورم و رشد تولید که جزئیات آن در ستاد اقتصادی دولت بررسی شد نهایی شده است، اظهار کرد: در این بسته اقتصادی دستور کار ۱۰ ماهه دستگاه‌های اجرایی به تفکیک دستگاه‌های متولی و زمان‌بندی اجرا در دستور قرار می‌گیرد و این برنامه تا پایان سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

وی درباره توافقنامه‌های حاصل از سفر رئیس‌جمهوری به چین گفت: در زمینه همکاری‌های مالی و ارزی، توافق‌های حوزه انرژی بین ایران و چین و هم در زمینه هشت پروژه سرمایه‌گذاری که به نحو مشترک میان دو کشور مطرح شد، همه آنها وارد مرحله اجرا شده‌اند.

سخنگوی اقتصادی دولت افزود: هرچند به لحاظ مسائل تحریمی از بیان جزئیات آن معذور هستم، اما پیگیری اینکه پیشرفت پس از سفر رئیس‌جمهوری به پکن تا چه اندازه انجام شده و برای سرعت بخشیدن و حتی سایر دستورکارهای توافق‌ها اضافه بر آن چیزی که در سفر مطرح شد در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین در تابستان امضا می‌شود.

خاندوزی اظهار کرد: حدود چهار سال از آخرین کمیسیون می‌گذرد و به نظر می‌رسد گام بسیار خوبی خواهد بود برای اینکه بالاترین مقام‌های دستگاه‌های اجرایی ایران و چین هم درصد پیشرفت در کمیسیون مشترک را بررسی کنند و هم اگر نیاز به تدابیری برای سرعت بخشیدن است موجب شتاب در اجرایی شدن و عملیاتی شدن آن توافق‌ها شود.

کد خبر 473189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =